REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Zdekompletowana rada Opublikowano: piątek, 27, czerwiec 2014 11:26

Jan Uran na początku miesiąca złożył mandat, dlatego podczas ostatniej sesji (26 bm.) gminni rajcy obradowali już w mniejszym gronie.

Jednym z ważniejszych punktów było przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu i finansowego oraz udzielenie absolutorium wójtowi. W tej sprawie radni byli jednomyślni.

Mówiąc o pracy między sesjami, wójt Piotr Świderski poruszył znowu temat wysokich cen dowożonych ścieków i możliwych sposobów rozwiązania tego problemu. Mówił także o przyszłości szkoły w Dębołęce, która w lipcu zostanie przekazana Fundacji „Lider Wałecki”. Radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawie zmian w budżecie, przyjęcia rządowego programu Karta Dużej Rodziny, inkaso opłaty miejscowej oraz w sprawie wysokości opłat za świadczenia prowadzonych przez gminę przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego.

Przewodniczący Jan Kurowski odczytał pismo wojewody dotyczące radnych, którzy prowadzili działalność z wykorzystaniem mienia gminy. Bogusława Wojdyła i Dariusz Szałowiński odczytali oświadczenia, w których poinformowali, że nie prowadzili działalności gospodarczej z wykorzystaniem gminnego mienia - nie uzyskiwali dochodu ani dopłat z dzierżawy mienia. Poinformowali radnych ponadto, że umowy dzierżawy zostały już przez nich rozwiązane. Oświadczenie radni przyjęli większością głosów. Dokument przesłany zostanie wojewodzie. Jeśli wyjaśnienia nie będą dla niego satysfakcjonujące, może pozbawić radnych mandatów.

Oświadczenia wojewodzie nie musi już przedstawiać Jan Uran, który 5 czerwca zrezygnował z funkcji radnego. Rada na najbliższej sesji podejmie uchwałę o wygaśnięciu jego mandatu. Ponieważ do końca kadencji zostało mniej niż pół roku, nie ma konieczności przeprowadzania wyborów uzupełniających.

zb

Na zdjęciu: Jan Uran (pierwszy z lewej)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem