REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Strażnicy dotrą wszędzie Opublikowano: piątek, 27, czerwiec 2014 11:29

Wałeccy strażnicy miejscy otrzymali nowy środek transportu - rowery marki Romet. Dzięki nim dotrą tam, gdzie samochodem było to niemożliwe.

 Mieszkańcy często narzekali, że strażnicy są mało widoczni, skupiają się głównie na ściganiu sprawców wykroczeń drogowych i niewłaściwie parkujących kierowców, nie „zapuszczając” się w rzadziej uczęszczane rejony Wałcza, gdzie przecież najczęściej dochodzi do aktów wandalizmu.

- Pomysł kupienia strażnikom rowerów pojawił się już kilka lat temu, ale jakoś nie mógł dojść do skutku - mówi burmistrz Bogusława Towalewska. - Jestem przekonana, że zwiększy się przez to bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Strażnicy dojadą wszędzie i będą bliżej wałczan. Ponadto w wakacje wydłużony zostanie ich czas służby, zwiększy się także liczba patroli z funkcjonariuszami KPP.

Inwestycja będzie kosztować około 5 tysięcy złotych. Rowery to koszt 1,3 tys. za sztukę, kolejnym elementem „wyposażenia” strażników będą nowe stroje (nie chodzi o trykoty).

zb

 

Komentarze  

0 #1 Danuta 2015-08-20 16:50
super pomysł z rowerami niech jada na aleje do lasu na Dolnym niech się pokażą bo 20 samochody stawiają na trawie czy oni mają żółekartki
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem