REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Dzięki ASOS do Krakowa Opublikowano: czwartek, 06, lipiec 2017 15:09

Kolejną imprezą turystyczną studentów WUTW był kilkudniowy wyjazd do Krakowa i okolic. Był dofinansowany z projektu „Seniorze - żyj zdrowo i kolorowo” z Rządowego Programu  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Projekt wspiera Starostwo Powiatowe w Wałczu, a koordynatorem całości jest Arkadiusz Niefiedowicz.

Seniorzy zwiedzili najpierw muzeum Auschwitz-Birkenau, potem odbywali wielogodzinne wędrówki po Krakowie (Wawel, Stary Rynek, Sukiennice, Barbakan, żydowski Kazimierz, itp.). Zjechali do podziemi - w kopalni soli w Wieliczce oraz w Podziemnej Trasie Rynku Krakowskiego. Zwiedzili dwie siedziby magnackie: Pałac Myśliwski Radziwiłłów w Antoninie i zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu. Byli w kilku miejscach kultu religijnego, m.in. w sanktuariach w Łagiewnikach, w Wadowicach, w zespołach klasztornych w Tyńcu i Mogile, w klasztorze na Jasnej Górze. Przewędrowali sporo kilometrów po pięknych trasach Ojcowskiego Parku Narodowego, później wspięli się do Maczugi Herkulesa i Zamku na Pieskowej Skale. Dla chętnych i mniej zmęczonych była jeszcze okazja do „zdobycia” Kopca Kościuszki.

Sześciodniowy wyjazd okazał się dość wymagający fizycznie, ale dał też możliwość poznania wielu ciekawych i różnorodnych tematycznie miejsc  południowej Polski.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem