REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

(Nie)przebadane kąpieliska Opublikowano: piątek, 07, lipiec 2017 07:18

Wałecki Sanepid przebadał w naszym powiecie wodę w miejscach wykorzystanych do kąpieli. Gdzie jest pewnie i bezpiecznie?

Woda jest przebadana i czysta w jeziorze Raduń przy plaży Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Chłodna). Zagrożenia epidemiologicznego nie odnotowano także na plaży miejskiej w Jeziorze Zamkowym (przy ul. Bydgoskiej w Wałczu) oraz plaży miejskiej na Jeziorze Liptowskim w Tucznie.

- Wszystkie wymienione miejsca są dopuszczone do kąpieli - potwierdza Teresa Krawczyk, główny specjalista ds. systemu jakości z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałczu. - To są miejsca zgłoszone i przebadane na dziś (4 lipca br. - dop. aut.). Przebadane są także miejsca wykorzystywane do kąpieli przy obozach harcerskich, ale one nie są udostępniane dla osób postronnych.

Pozostałe miejsca wykorzystywane do kąpieli w powiecie nie są przebadane.  Zaliczają się do nich też najbardziej popularne plaże znajdujące się m.in. przy: Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu; „Caritasie” w Ostrowcu (gm. Wałcz); „Tawernie pod Wieżą” w Wałczu; Armatorskiego Klubu Żeglarskiego w Nakielnie (jezioro Bytyń, gm. Wałcz); gminnym campingu i  plaży wiejskiej w Zdbicach (oba kąpieliska na jez. Zdbiczno) oraz wszystkie inne kąpieliska na terenie Mirosławca i Człopy. Wymienione miejsca nie są objęte nadzorowanymi badaniami Sanepidu. Organizatorzy sami muszą zgłosić chęć przebadania wody w miejscach przeznaczonych do kąpieli. Dlaczego nie wszyscy wyrażają taką wolę? Być może dlatego, że to kosztuje „aż”… 142,90 zł (słownie: sto czterdzieści dwa złote i dziewięćdziesiąt groszy). A może są inne powody?

Jednak to, że woda w danym akwenie nie została przebadana, nie oznacza od razu, że jest zanieczyszczona, ale… czy nie lepiej mieć pewność?

mk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem