REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

W deszczu i słońcu Opublikowano: wtorek, 11, lipiec 2017 13:07

Drugi wałecki Festiwal Dwóch Jezior przeszedł do historii. Podobnie jak w roku ubiegłym atrakcji nie brakowało, także tych pogodowych; z proponowanej muzyki każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a wbrew obawom sceptyków niedzielny koncert zgromadził tłumy. Dzięki sponsorom tegoroczna impreza trwała trzy dni.

Piątkowy deszcz nie przestraszył mieszkańców, którzy stawili się na promenadzie nad jeziorem Raduń, aby wziąć udział w Eagle Beach Party, imprezie sponsorowanej przez firmę Power-Tech. Rozegrano m.in. turniej piłki plażowej czy bitwę wodną, po której niektórzy uczestnicy... kontynuowali zabawę w jeziorze.

- Festiwal to wydarzenie promujące aktywny wypoczynek nad wodą, okraszone dobrą muzyką i licznymi atrakcjami dodatkowymi. To trzy dni zabawy w pięknym otoczeniu i przy pięknej muzyce. Cieszę się, że jest grupa ludzi, która podjęła się organizacji imprezy i że doszło do drugiej edycji Festiwalu Dwóch Jezior. Jest to możliwe dzięki organizatorom, sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy poczynili bardzo dużo wysiłku, aby ten festiwal się odbył - mówiła otwierając festiwal burmistrz Bogusława Towalewska.

Piątkowa scena należała do Justyny Sawickiej, finalistki programu „Must Be the Music”. Po niej publiczność rozgrzał DJ Robin, a wieczór podsumował DJ Adamus, który przygotował koncert muzyki klubowej połączony z efektami pirotechnicznymi i robotem led. Imprezę zakończył się pokaz laserowy.

W sobotę na Raduniu odbyły się zawody smoczych łodzi, a na Jeziorze Zamkowym regaty. Biorące w nich udział jachty były „otwarte” dla mieszkańców w niedzielę, a chętnych do żeglowania nie brakowało. Po południu na scenie królowały zespoły szantowe „Zagrali i poszli”, „Atlantyda”, „Majtki Bosmana” i „Banana Boat”. Tego samego dnia odbyły się zawody dronów, w których udział wzięli zawodnicy z całej Polski, w tym reprezentanci naszego kraju na mistrzostwach świata w Dubaju. Sobotnią imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Niedziela należała do wędkarzy, którzy na Raduniu wzięli udział w rodzinnym trójboju rekreacyjno-wędkarskim oraz sportowców, uczestników wałeckiego triathlonu wodnego. Przygotowano także pokazy ratownictwa wodnego. Tego dnia na scenie zaprezentowały się zespoły „Som Gorsi”, zespół wokalny Studia Piosenki „Esti” oraz gwiazda wieczoru, świętujący w ubiegłym roku jubileusz 35-lecia istnienia zespół Lady Pank. Ten koncert zgromadził tłumy, a największe hity zespoły śpiewały zarówno nastolatki, jak i ich rodzice.

Przez trzy dni nie brakowało atrakcji dodatkowych: wesołego miasteczka, straganów i pysznego jedzenia. Istniała możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego i skorzystać ze stoiska z grami planszowymi.

Pogoda w weekend nie rozpieszczała, fundując najpierw deszcz, a za chwilę słońce. Ale jak w piątek zapewniał prowadzący festiwal Roman Czejarek nie warto marudzić, bo dzisiaj popada, jutro trochę mniej, a w niedziele będzie już tylko słońce. I sprawdziło się...

k

 • fdj1
 • fdj10
 • fdj11
 • fdj12
 • fdj13
 • fdj14
 • fdj15
 • fdj16
 • fdj17
 • fdj18
 • fdj19
 • fdj2
 • fdj3
 • fdj4
 • fdj5
 • fdj6
 • fdj7
 • fdj8
 • fdj9

 

Komentarze  

+6 #7 Rambo 2017-07-14 18:15
Odpowiada !!! dobre sobie ja patrze na tego chłopaczynę to mam wątpliwości czy jest w stanie za co cokolwiek odpowiadać.

Burmistrz to musi być osoba z jajami i życiowym doświadczeniem , a nie mierny pracownik budżetówki
Cytować
0 #6 Inka 2017-07-14 11:48
"Baranie on(Pan Maciej Goszczyński) odpowiada za drogi powiatowe"... Vvv, nikogo nie obraziłam, tylko grzecznie poprosiłam. Nie obrażaj mnie, jestem człowiekiem.
Cytować
0 #5 Vvvv 2017-07-14 08:37
Cytuję Inka:
Szanowna Redakcja. Ładnie piszecie o pięknej imprezie w naszym mieście. Turyści przyjeżdżających do Wałcza wita zarośnięte chwastami po pas Rondo Solidarności. Kto za to odpowiada? A no Generalna Dyrekcja Dróg Szczecin oddział Wałcz. Personalnie Pan Maciej Goszczyński, kandydat na burmistrza. Redakcji, poproś kandydata, żeby się wziął do pracy.
Baranie on odpowiada za drogi powiatowe
Cytować
+4 #4 Inka 2017-07-13 20:49
Szanowna Redakcja. Ładnie piszecie o pięknej imprezie w naszym mieście. Turyści przyjeżdżających do Wałcza wita zarośnięte chwastami po pas Rondo Solidarności. Kto za to odpowiada? A no Generalna Dyrekcja Dróg Szczecin oddział Wałcz. Personalnie Pan Maciej Goszczyński, kandydat na burmistrza. Redakcji, poproś kandydata, żeby się wziął do pracy.
Cytować
+10 #3 tubylec 2017-07-13 10:57
Cytuję Ed:
Te stare wałeckie mordy już powinny zejść ze sceny i ustąpić miejsca młodym! 8)

tylko te młode wałeckie mordy nie mają nic robić iczekają na gotowe jak ty ed a póżniej narzekają
Cytować
-5 #2 Ed 2017-07-12 16:56
Te stare wałeckie mordy już powinny zejść ze sceny i ustąpić miejsca młodym! 8)
Cytować
-7 #1 kocham_wałcz 2017-07-11 13:31
Mieszkańcy i goście dziękują za dobrze zorganizowaną imprezę. Zwierzęta proszą, aby w przyszłości zrezygnować z pokazów sztucznych ogni. Były piękne, ale wyjątkowo długo trwały i były przeraźliwie głośne. Szkoda pieniędzy i zwierzaków.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem