REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Święto z nagrodami Opublikowano: poniedziałek, 17, lipiec 2017 12:13

Uroczysta zbiórka z okazji święta policji, która 14 lipca odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu, była okazją do wręczenia awansów oraz wyróżnienia funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji.

Na uroczystość zaproszono m.in. komendanta wojewódzkiego policji mł. insp. Jacka Cegiełę, wicewojewodę Marka Subocza, przedstawicieli służb mundurowych oraz instytucji na co dzień współpracujących z policją.

Historię polskiej policji przybliżył komendant powiatowy mł. insp. Zbigniew Podhorodecki.

- Mimo upływu wielu lat i zmiany stylu naszego życia, obowiązki i zasady postępowania przedwojennego funkcjonariusza policji nadal są aktualne. Policjant winien traktować wszystkich szanujących prawo obywateli, bez względu na ich stanowisko społeczne i wyznanie, równomiernie i z uprzejmością - mówił komendant. - Dzisiejsza policja nawiązuje do tradycji; czerpiemy najlepsze wzorce od naszej poprzedniczki tj. policji państwowej. Chcę też wskazać na szczególny charakter naszego zawodu. To nie praca, to służba. Zdarza się, że popełniamy błędy, ale staramy się wyciągnąć z nich wnioski i skutecznie poprawić nasze zachowanie.

Komendant dziękował też za służbę.

- To dzięki waszej pracy odbieram gratulacje i podziękowania od mieszkańców naszego powiatu, od samorządowców i przełożonych - mówił Z. Podhorodecki. - Święto to też okazja do złożenia gratulacji waszym rodzinom. Szczególne podziękowania należą się też pracownikom cywilnym. To od waszej ciężkiej pracy zależy sprawne funkcjonowanie komendy.

Wręczono awanse na stopnie służbowe. Aspirantem policji zostali S. Galewski, D. Grynkiewicz, S. Kołodziński, J. Lewandowski, D. Skrzypek; mł. aspirantem K. Antoniak, W. Baszczyn, P. Cybulski, B. Dalecki, G. Koperski; sierżantem sztabowym R. Malak, P. Przybylski, Ł. Szwerkolt, st. sierżantem P. Ciszewski, M. Janicka, P. Nadolny, R. Nieckarz, T. Kajszczak, A. Roman; sierżantem J. Moskalewicz, M. Ogrodowska; st. posterunkowym R. Gnoiński, P. Jazowiecki, M. Nicgórski.

Święto policji to także okazja do wręczenia nagród i wyróżnień. Nagrody starosty otrzymali podinsp. D. Sadowska, asp. szt. A. Kilijański, st. sierż. R. Nieckarz, nagrody burmistrza Wałcza st. sierż. A. Roman, asp. szt. A. Plich, st. sierż. M. Malinowski; nagrody wójta gminy Wałcz st. sierż. P. Kłos, asp. S. Kołodziński, mł. asp. B. Dalecki, asp. G. Furman. Burmistrz Człopy nagrodził mł. asp. A. Gawlicką; burmistrz Tuczna sierż. szt. P. Kowalskiego i st. sierż. Ł. Paś, a burmistrz Mirosławca przekazał kierownikowi posterunku policji asp. szt. R. Wesołowskiemu dwie drukarki. Komendant wojewódzki wyróżnił pracownice cywilne wałeckiej komendy M Wiśniewską i U. Maciesza.

Podczas wojewódzkich obchodów święta policji w Szczecinie zostaną wręczone nagrody dla wałeckich policjantów. Asp. szt. J. Maćkowski zostanie odznaczony srebrnym medalem „Za długoletnią służbę”, brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymają asp. szt K. Kilijański i asp. szt. J. Błaszczyk.

- Święto policji to czas podsumowań i składania podziękowań. Chciałabym podziękować za tę trudną, niebezpieczną i wymagająca wielu wyrzeczeń służbę i pracę. Służbę tym trudniejszą ze względu na ostatnie wydarzenia z Wrocławia - mówił komendant wojewódzki mł. insp. J. Cegieła. - W całym kraju jest 15 tysięcy interwencji dziennie, w naszym województwie 1.200. Policjanci interweniując pomagają społeczeństwu. Dziękuję za codziennie stawianie czoła wyzwaniom i za to, że jesteście pomocni w zakresie bezpieczeństwa.

Komendant wojewódzki dziękował za realizację programów i wdrażanie nowych zadań; mówił również o ustawie modernizacyjnej i planowanych inwestycjach.

- Przyszłość widać w jasnych kolorach. Nam tylko pozostaje służyć i dobrze pracować, zgodnie z hasłem „pomagamy i chronimy” - podsumował J. Cegieła.

Po części oficjalnej goście obejrzeli krótki program artystyczny.

k

  • 1
  • 10
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem