REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Nie tylko dla miłośników roślin Opublikowano: poniedziałek, 07, sierpień 2017 14:29

Organizowane po raz pierwszy i - prawdopodobnie - nie ostatni Święto Ziół w 7 Ogrodach w Łowiczu Wałeckim to wydarzenie skierowane nie tylko do miłośników roślin zielarskich, ale też tych, którzy cenią dobrą muzykę, zdrową żywność i wszystko to, co naturalne.

Święto Ziół odbędzie się 15 sierpnia w Gospodarstwie Agroturystycznym 7 Ogrodów w Łowiczu Wałeckim. Oferta skierowana jest do wszystkich - dzieci, młodzieży i dorosłych - tych, którzy interesują się roślinami oraz tych, których Święto Ziół w 7 Ogrodach zainspiruje i zechcą poznać znaczenie i właściwości często drobnych i niepozornych roślin.

- Pomysł zrodził z miłości do roślin, ziół i ogrodów - opowiada właścicielka gospodarstwa Grażyna Kugiel. - Stworzenie 7 Ogrodów i kontakt z otaczającą roślinnością zawsze napawał mnie szczęściem. Dzień 15 sierpnia jest Świętem Matki Bożej Zielnej. Niestety często o nim zapominamy a jest ono bardzo istotne, kultywuje bowiem piękno otaczającej przyrody. Poprzez organizację tego wydarzenia chcemy zwrócić uwagę na znaczenie ziół, kwiatów i naturalnych produktów.

Podczas Święta Ziół będzie można kupić m.in. sadzonki, miody, naturalne kosmetyki, maceraty, suszone i kiszone herbaty, produkty regionalne przygotowane przez 7 Ogrodów i koła gospodyń wiejskich. Odbędzie się także poświęcenie kapliczki Matki Boskiej, konkurs na najpiękniejszy bukiet z ziół i kwiatów oraz wykłady. O sile chwastów i ich znaczeniu w zielarstwie opowie B. Styczeń; o roślinach, których należy unikać będzie mówić z kolei G. Kugiel. Przewidziano także relaksacyjne masaże, pokazy kiszenia herbat i robienia soków oraz koncerty. Wystąpią m.in. Adam Struga - jeden z najwybitniejszych wykonawców muzyki ludowej i religijnej oraz duet Daorientacja - wykonawcy muzyki Europy Środkowo-Wschodniej, szczególnie polskiej muzyki ludowej i jej wschodniego pogranicza.

Podczas Święta Ziół nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach zabaw muzycznych i podwórkowych, podczas których poznają m.in. dawne instrumenty, tańce tradycyjne i piosenki ludowe.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.

Oprac. mk

 

Komentarze  

+1 #1 tomasz 2017-08-10 11:51
kiedyś zielarki palono na stosach i wiadomo na czyje polecenie, a teraz taką fajną imprezę , podpinacie do kościoła ? szkoda
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem