REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Wszystko, co dobre… Opublikowano: czwartek, 24, sierpień 2017 22:00

Szybko się kończy, niestety lato również. Żeby choć trochę umilić wałczanom koniec wakacji, Wałeckie Centrum Kultury organizuje „Pożegnanie Lata” w doborowym muzycznym towarzystwie.

W sobotę 26 sierpnia na promenadzie przy jeziorze Raduń o godz. 17:00 wystąpi Proletaryat - absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Od samego początku perfekcyjnie łączyli punk, hard core i metal. Kiedy dodamy do tego mocne i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedz z czego wynika ta trwająca do dziś fascynacja zespołem.

O 18:30 zagra Sztywny Pal Azji - polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90.Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. „Rock’and’rollowy robak”, „Europa i Azja”, czy „Wieża radości, wieża samotności”

O godz. 20:15 przed wałczanami wystąpią Róże Europy - polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 w Warszawie, zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych.
Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt - wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia.
Szczyt popularności nastąpił w roku 1992 wraz z wydaniem albumu Poganie! Kochaj i obrażaj, na którym znalazł się największy przebój grupy - „Jedwab”, a także single: „Wesołych Świąt” i „Kontestatorzy”. „Jedwab”
8 marca 2007 roku ukazał się nowy studyjny album zespołu, zatytułowany 8. W roku 2013, na 30-lecie swojej pracy twórczej, zespół wydał album Zmartwychwstanie.
Wśród dodatkowych atrakcji będzie pokaz Drużyny Wojów Grodu Wałcz, pokaz sztucznych ogni i zabawa nocna z dj Norenen do godz. 24.00.

Materiał WCK

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem