REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Z pierwszym dzwonkiem Opublikowano: poniedziałek, 04, wrzesień 2017 13:18

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z wałeckiej jednostki rozpoczęli działania „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Pierwszoklasiści otrzymali od policjantów odblaskowe workoplecaki, kamizelki i odblaskowe zawieszki.

Policjanci przypominają, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej.  W przypadku pozostawienia dziecka na drodze publicznej bez opieki, rodzic, osoba odpowiedzialna popełnia wykroczenie, za co grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł. Bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Przypominamy, że każda osoba poruszająca się po zmroku poza obszarem zabudowanym jest zobowiązana do noszenia elementów odblaskowych.

Oprac. AK

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

 

Komentarze  

0 #1 Wioleta 2017-09-07 10:10
A Dlaczego stali i rozdawali te gadżety tylko kolo szkoly nr4 skoro im tak zalerzy na bezpieczenstwie jakby nie bylo innych szkól w Walczu.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem