REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

OREW już działa Opublikowano: wtorek, 05, wrzesień 2017 13:53

1 września rozpoczął działalność Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, do którego uczęszcza na razie 9 osób. Właściciele planują jednak znacznie zwiększenie liczby uczniów i zakresu prowadzonych zajęć.

Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci z niepełnosprawnością umiarkowaną, znaczną i głęboką oraz ze sprzężeniami. Dzieci z niepełnosprawnością głęboką mogą uczęszczać do placówki od 3. roku życia i przebywać do skończenia 25 lat.

- Dzieci przychodzące do naszej placówki realizują obowiązek szkolny poza szkołą - opowiadał dyrektor OREW Błażej Sokołowski. -  Zostają oddelegowane do nas za zgodą rodziców i szkół macierzystych, a my podpisujemy trójstronne porozumienie. W tym momencie uczęszcza do nad dziewięcioro dzieci z terenu Wałcza i powiatu w wieku od 15 do 19 lat. Jest to nasza druga - po prowadzonej w Gudowie w powiecie drawskim - placówka tego typu. Pięć lat temu rozpoczynaliśmy tam pracę z 12 dziećmi, w tej chwili mamy już 160 podopiecznych.

OREW jest placówką prywatną, prowadzoną przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Radość Życia”, którego prezesem jest Błażej Sokołowski. Parter budynku w ZSM nr 2 przy ulicy Sądowej stowarzyszenie dzierżawi od miasta. OREW finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji poprzez Starostwo. Obecnie koszt miesięczny to około 35 tys. zł.

Dzieci przebywają w placówce od 7.30 do 15.30 i są pod stałą opieką 4 wychowawców i opiekunów. Oprócz tego OREW zatrudnia fizykoterapeutę i logopedę. Prowadzone są zajęcia dogoterapii i hipoterapii, a także zajęcia na basenie. Zakres zajęć będzie cały czas udoskonalany i powiększany.

- Nadal przyjmujemy wszystkie dzieci kwalifikujące się do naszej placówki - mówił B. Sokołowski. - Jeżeli ktoś zgłosi się w październiku czy listopadzie, również zostanie przyjęty. Tego typu placówki powinny znajdować się praktycznie w każdej gminie. W powiecie drawskim funkcjonują cztery i w każdym uczy się ponad 100 osób. Planujemy rozszerzenie swojej działalności i powiększenie liczby przebywających u nas dzieci w przyszłym roku do co najmniej 50.

piotr

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

 

Komentarze  

-4 #1 kolos 2017-09-06 21:16
Kocham te wszystkie dzieci ktore sie tam znajduja...JESTESCIE KOCHANI .Wiekszosc z nich to okaleczenia poszczepienne ale kto to rejestruje w tej dziurze zwanej Walcz!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem