REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Powiatowe święto plonów Opublikowano: wtorek, 05, wrzesień 2017 14:06

W Człopie spotkali się rolnicy z powiatu wałeckiego, aby świętować zakończenie żniw. Powiatowo-Gminne Dożynki były okazją do pochwalenia się zbiorami oraz czasem zabawy.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św., po której uczestnicy w barwnym korowodzie przeszli na stadion, gdzie usytuowano plac dożynkowy. Honory gospodarza pełnił starosta wałecki Bogdan Wankiewicz i burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć, a wśród zaproszonych gości był poseł na Sejm RP Paweł Suski, członek zarządu województwa Ryszard Mićko, burmistrzowie Tuczna i Mirosławca, wójt gminy Wałcz, a także młodzieżowa drużyna pożarnicza z zaprzyjaźnionego Angermunde.

- Za chwilę otrzymam z rąk starostów dożynek pachnący bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna, które wzrastało i dojrzewało na naszej ziemi - mówił Z. Kmieć. - Chleb, który możemy spożywać dzięki pracy waszych rąk, a dzieląc się jego kromką, otwieramy się na drugiego człowieka i on staje się kimś bliższym.

Przekazany chleb został podzielony wśród zgromadzonych na placu dożynkowym. Później rolnikom wręczono wyróżnienia. Otrzymali je: Jan Wiesław Szeremet, Halina Besztak, Anna i Stanisław Grudzińscy, Lech Biesiada, Tadeusz Meslin, Marcin Sitkiewicz, Leonard Czesław Słodkowski, Halina Franciszka Maj, Zbigniew Hejak i Krzysztof Król.    

W trakcie imprezy ogłoszono konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy gminy Człopa. Zwyciężyło sołectwo Jaglice, które również wygrało w konkursie powiatowym. Wyróżnienia otrzymały sołectwa Pieczyska, Drzonowo, Dzwonowo, Trzebin, Mielęcin i Przelewice. W konkursie wyróżniono Tuczno, Wałcz oraz Mirosławiec.

Tematem przewodnim stoisk promocyjnych był miód. W tym konkursie zostały wyróżnione wszystkie stoiska, a wykonawcy otrzymali jednakowe nagrody pieniężne. Wydarzeniem okazało się również uroczyste przekazanie wozu pożarniczego dla OSP Człopa. Przy tej  okazji wręczono medale za zasługi dla pożarnictwa druhom z OSP Człopa oraz OSP Mielęcin. Złotymedal otrzymał Jacek Skotnicki, srebrnyJerzy Bekker, Artur Templin, Marcin Bachorski, a brązoweMariusz Ławiński, Janusz Barbasiewicz, Maciej Cichocki, Tomasz Goszczyński oraz Jacek Łagan. Wręczono również odznakę Wzorowego Strażaka dla Piotra Rachtana, Michała Tereszczaka i Patryka Barańskiego.

W trakcie imprezy występował Zespół Pieśni i Tańca Gorzowiacy . W godzinach wieczornych swój występ zaprezentował zespół OCH! Karol. Gwiazdą wieczoru był zespół Justyna i Piotr. Zabawa taneczna trwała niemal do białego rana.  

piotr

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

 

Komentarze  

+2 #1 Martyna 2017-09-06 21:01
Te pszczółki są cudowne,świetnie się wpisały w temat przewodni.Brawo!!!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem