REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Urzędnicy odpowiadają Opublikowano: czwartek, 14, wrzesień 2017 10:36

W nawiązaniu do opublikowanego w gazecie „Extra Wałcz” nr 259 rok V, 7 września artykułu pt. „Czytelnicy pytają” uprzejmie informujemy, że odpowiedzi na zadane pytania, które skierowane zostały przez redakcję gazety do Straży Miejskiej w Wałczu w dniu 5 września 2017 r.  zostały wysłane do redakcji 6 września 2017r. o godzinie 10:24 rano oraz powtórzone o godzinie 14:17. Jednak z przyczyn technicznych zaistniałych w Urzędzie Miasta Wałcz wysyłane maile nie były dostarczane do nadawcy.

W związku z zaistniałym problemami mailowymi, komendant Straży Miejskiej w Wałczu Dariusz Gregorczyk około godziny 15:20 zadzwonił do redakcji „Extra Wałcz”, chcąc wyjaśnić sprawę i udzielić odpowiedzi na zadane pytania telefonicznie. Usłyszał jednak informację, że numer jest już zamknięty. W zaistniałej sytuacji sugerowanie czytelnikom, jakoby pracownicy Urzędu Miasta unikali lub nie udzielali informacji na zadawane pytania jest dalece krzywdzące i obraźliwe.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do pracowników redakcji „Extra Wałcz” o kierowanie pytań do Urzędu Miasta Wałcz w różnych sprawach z odpowiednim wyprzedzeniem (co najmniej trzydniowym przed „zamknięcia numeru”). Szczególnie zależy nam na tym, aby mieszkańcy naszego miasta byli dobrze poinformowani o prowadzonych przez nas działaniach. Pytania kierowane do nas na ostatnią chwilę stanowczo nam to uniemożliwiają z różnych przyczyn, a w tym przypadku z przyczyn technicznych.

Jeśli chodzi o artykuł „Szanujmy herb” uprzejmie informujemy, że wszystkie nasze jednostki otrzymały wytyczne w zakresie obowiązującego herbu miasta Wałcz. Niewłaściwe użycie herbu miasta Wałcz, które czasem się pojawia nie wynika z naszego braku szacunku do symboli miasta, a z natłoku obowiązków i zadań, które realizujemy.

Z poważaniem Lucyna Kabs-Małecka, sekretarz miasta Wałcz.

 

Dodatkowo przesyłamy odpowiedzi od Komendanta Straży Miejskiej Dariusza Gregorczyka na zadane pytania.

Zgodnie z art. 11 pkt. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym pieszy ma prawo korzystać ze ścieżki rowerowej, cyt.”Art.11.4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi”.

Odpowiadając na drugie pytanie, wyjaśniam, że każdy ma prawo korzystać z ławek w parku, przystanku komunikacji miejskiej i innych, również osoby bezdomne. Straż Miejska w Wałczu podejmuje interwencje dot. osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych lub w inny sposób zakłócających porządek, również w przypadku naruszania przepisów przez osoby bezdomne. W przypadku osób bezdomnych naruszających przepisy kierowane są wnioski o ukaranie do sądu. W roku 2016 skierowano takich wniosków 14, a w 2017 roku 9.

Dariusz Gregorczyk, komendant Straży Miejskiej Wałcz

 

Odpowiedź dla sekretarza miasta Wałcz Lucyny Kabs-Małeckiej

Pani pismo nie jest sprostowaniem, dlatego redaktor naczelny „Extra Wałcza” nie miał obowiązku go publikować. Jednak czego się nie robi, by mieszkańcy naszego miasta byli dobrze poinformowani o prowadzonych przez miasto działaniach…

Sugerowanie, że źle wykonuję swój warsztat dziennikarski, jest dla mnie bardzo obraźliwe i daleko krzywdzące. Napisałem zgodnie z prawdą, że „O odpowiedź poprosiliśmy też komendanta Straży Miejskiej w Wałczu Dariusza Gregorczyka, ale do zamknięcia tego numeru nie otrzymaliśmy odpowiedzi”. Nic więcej. Pisze pani, że pytanie skierowałem na ostatnią chwilę, co może sugerować, że wysłałem je 5 minut przed zamknięciem numeru. Otóż nie. Pytanie wysłałem dzień wcześniej rano. Nadmienię, że oprócz wysłania maila do komendanta (nie licząc nieodebranych połączeń), dwukrotnie rozmawiałem z nim telefonicznie, raz z jego sekretarką i dwukrotnie z jego niedawnym zastępcą, którego prosiłem, żeby przekazał komendantowi, że o 12.00 zamykamy numer i do tej godziny proszę o przysłanie odpowiedzi (oddzwonił, że przekazał). Komendant faktycznie zadzwonił do mnie, informując o kłopotach technicznych, ale ponad 3 godziny po terminie, o który prosiłem, czyli wtedy, gdy gazeta już się drukowała.

Nigdy wcześniej (w żadnej rozmowie, ani na piśmie) nie powiadamiała mnie pani, że pytania mam wysyłać z „wyprzedzeniem co najmniej trzydniowym przed <zamknięciem numeru>”. Odpowiedź na ostatnią korespondencję z panią (z dn. 1 sierpnia br.), dot. jakie miasto poniesie (lub poniosło) koszty w zawiązku z przegraną sprawą sądową przeciwko Urzędowi Gminy w Wałczu, przysłała pani już na następny dzień! Niestety w piśmie tym nie było jasnej odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie. Korzystając z okazji, „z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem”, ponawiam to proste pytanie: Ile pieniędzy z budżetu miasta wydano w związku z przegraną sprawą z gminą wiejską Wałcz? Proszę podać jedynie kwotę netto.

Dodam, że są pytania, które wysłałem do Urzędu Miasta w Wałczu i nie odpowiedziano mi na nie do dziś. Na odpowiedź na niektóre z nich czekam nie trzy i nie trzydzieści dni, ale wiele miesięcy.

Wracając do listu „Szanujmy herb” autorstwa długoletniego wiceburmistrza Wałcza Macieja Zaręby i pani odpowiedzi, poniżej zamieszczamy zdjęcie autobusu miejskiego wykonane i nadesłane przez naszą Czytelniczkę.

Marcin Koniecko

 

 ew layer...

Komentarze  

+5 #5 stoper 2017-09-16 11:49
Czy tylko wg mnie odpowiedź sekretarz Miasta z powodzeniem mogłaby zastąpić kącik z żartami? Szanujemy symbole miasta, ale nie na tyle, żeby znaleźć czas by o nie zadbać :)

Przypomina mi się wypowiedź Burmistrz o ważce... Ehh :sigh:
Cytować
+11 #4 lolek 2017-09-14 23:06
Cytuję bob:
[quote name="Doradca"]Wstyd Pani Lucyno. Urzędnicy maja natłok pracy i obowiązków i nie zdołali w kilka lat zająć się wymianą durnych naklejek. Puści Pani pismo do podległych jednostek, aby sprawdzili gdzie wiszą stare herby i niech złożą do Pani zapotrzebowanie na materiały. Później jeden telefon do agencji reklamowej i wszystko załatwione. Załatwi to Pani 3 telefonami i na pewno nie w 6 lat![/q

Wszystko fajnie tylko na to wszystko potrzebne jest kasa....a skąd ją brać??????


ze skarpety Boguśki....
chyba , że dziurawa :lol:
Cytować
-8 #3 bob 2017-09-14 19:59
[quote name="Doradca"]Wstyd Pani Lucyno. Urzędnicy maja natłok pracy i obowiązków i nie zdołali w kilka lat zająć się wymianą durnych naklejek. Puści Pani pismo do podległych jednostek, aby sprawdzili gdzie wiszą stare herby i niech złożą do Pani zapotrzebowanie na materiały. Później jeden telefon do agencji reklamowej i wszystko załatwione. Załatwi to Pani 3 telefonami i na pewno nie w 6 lat![/q

Wszystko fajnie tylko na to wszystko potrzebne jest kasa....a skąd ją brać??????
Cytować
-3 #2 Sołtys 2017-09-14 14:32
Też zajmujecie się sprawami o herb miasta jakby nie było poważniejszych tematów no wow wyblakł herb na autobusie tragedia co to teraz będzie miasto się zawali. :cry:
Cytować
+24 #1 Doradca 2017-09-14 10:46
Wstyd Pani Lucyno. Urzędnicy maja natłok pracy i obowiązków i nie zdołali w kilka lat zająć się wymianą durnych naklejek. Puści Pani pismo do podległych jednostek, aby sprawdzili gdzie wiszą stare herby i niech złożą do Pani zapotrzebowanie na materiały. Później jeden telefon do agencji reklamowej i wszystko załatwione. Załatwi to Pani 3 telefonami i na pewno nie w 6 lat!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem