REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Papierowa wystawa Opublikowano: poniedziałek, 18, wrzesień 2017 14:00

Od niedzieli w Muzeum Ziemi Wałeckiej można oglądać niezwykłą wystawę. To wyjątkowo delikatne prace wykonane z papieru ręcznie czerpanego przez mieszkającą w Holandii artystkę Marię Diduch.

Dwuwymiarowe kompozycje, różnorodne koronkowe instalacje przestrzenne, pojedyncze obiekty, obrazy, biżuteria czy książki artystyczne... Tak wyglądają eksponaty składające się na wystawę „Wewnętrzny ład przestrzeni. Sztuka papieru”, której autorką jest Maria Diduch.

Maria Diduch jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Po ukończeniu studiów zamieszkała w Holandii, gdzie działalność artystyczną rozpoczęła od malarstwa i rysunku. Od dwudziestu lat w swojej twórczości wykorzystuje papier ręcznie czerpany. Jej prace były wielokrotnie prezentowane i nagradzane na wystawach i przeglądach w Polsce i poza granicami kraju; znajdują się też m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego. M. Diduch w roku 2012 została uhonorowana tytułem Polaka Roku w Holandii „Polonus” w kategorii kultura.

W trakcie wernisażu artystka opowiadała o swoich pracach, dorobku artystycznym, eksperymentach z różnymi gatunkami i technikami marskimi oraz z papierem i włóknami organicznymi, m.in. jedwabiem. A wałeckie muzeum powiększyło swoją kolekcję, bowiem M. Diduch podarowała przygotowaną specjalnie na wernisaż pracę pt. Wałcz.

k

 

Komentarze  

-5 #3 Akenbai 2017-09-19 08:47
Ogolnie mi sie jej prace wogole nie podobaja.Uroila sobie kobieta jakies papiery i wydaje jej sie ze jest wspanialym artysta.W Holandi nie odniosla zadnego sucesu stad tez szuka teraz glupich w kraju
Cytować
0 #2 olo 2017-09-18 18:45
WCK już nie istnieje...pomyśl dlaczego...a było tam pięknie
Cytować
-1 #1 stasiek 2017-09-18 18:04
to jakieś nieporozumienie, takie wystawy powinny być umieszczane w Wałeckim Centrum Kultury :o ktoś chyba zapomniał czemu ma służyć Muzeum, bo po coś ono w tym mieście jest, co nie ?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem