REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Bez ofiar Opublikowano: czwartek, 21, wrzesień 2017 12:21

Dzisiaj (21 września) we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja EDWARD, czyli „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death).

24-godzinne działania prowadzone przez policję ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Działania prowadzone są na terenie miasta przez wałeckich policjantów wspólnie z dziećmi z przedszkola nr 9 w Wałczu.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak podkreślić, że akcja EDWARD to oprócz wzmożonej aktywności policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Data realizacji działań EDWARD, tj. 21 września br., nie jest przypadkowa, bowiem akcja przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

- Uważajmy na drogach - apeluję policjanci. - Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

Oprac. AK

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem