REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Kompromis w powiecie Opublikowano: czwartek, 16, listopad 2017 18:59

Dzisiaj (16 bm.), podczas XXIX nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu doszło do kompromisu. Opozycja poparła zmiany w budżecie powiatu w zamian uzyskując stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Podczas poprzedniej sesji proponowane przez Zarząd poprawki nie uzyskały aprobaty radnych, dlatego zwołano sesję nadzwyczajną. Same obrady trwały raptem 45 minut, lecz pewne ustalenia zostały poczynione wcześniej i dlatego wszystko wydawało się formalnością.
16 listopada nie zabrakło żadnego z 17 radnych, a porządek obrad miał jedynie 11 punktów. Wydaje się, że opozycją targały jednak pewne obawy, a wyraził je Janusz Różański.

- Chcemy konstruktywnie współpracować - stwierdził radny. - Głosowanie nad projektami uchwał odpowie na pytanie, czy Zarząd jest również do współpracy gotowy.

Projekt zmian w budżecie przedstawił starosta. Bogdan Wankiewicz omówił dwie części zmian. Zwiększenie wydatków budżetowych oraz przesunięcia w ramach budżetu, których - jak to ujął starosta - należy bezwzględnie dokonać. Radni pytali skarbnika o szczegóły, skupiając się przede wszystkim na sprawach oświaty.

Uchwałę przyjęto jednogłośnie.

Następnie przystąpiono do uchwalania zmian personalnych w Komisji Rewizyjnej. Odwołano Marka Matelę z funkcji wiceprzewodniczącego KR, następnie ze składu komisji, a na jego miejsce powołano - o co opozycja zabiegała od dawna - Romana Wiśniewskiego. Tu już nie było jednomyślności, a kilka osób wstrzymywało się od głosu lub było przeciw. Roman Wiśniewski wszedł również w skład Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego.

Na koniec skarbnik Paweł Gwozdecki przedstawił szczegóły dotychczasowych wydatków oraz omówił przychody budżetu i kolejne wydatki. Zatrzymał się również nad sprawą odzyskania zwrotów, których suma jest niemała. Do budżetu powiatu powinno wpłynąć prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Piotr

Komentarze  

0 #1 Aneta 2017-11-19 22:25
UWAZAJCIE na CHWILOWKI w WalczU.Na EXTRA WALCZ-FB zostalam zablokowana bo wstawilam link z filmu gdzie pokazane jest jak ludzie traca majatki,swoje posiadlosci za tzw.chwilowki.Nie dajcie sie nabierac lichwie
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem