REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Dowódca na emeryturze Opublikowano: sobota, 25, listopad 2017 21:52

24 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bryg. Mirosława Kosikowskiego.

Odchodzącego dowódcę JRG pożegnało dowództwo i koledzy z jednostki, przedstawiciele władz gmin Wałcz, Człopa i powiatu oraz br. Piotr Nowak z parafii pw. św. Antoniego, wieloletni kapelan strażaków.

- Minęło 35 lat w służbie, która wymaga wielkiego zaangażowania, bo przecież cały czas musicie być w gotowości, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Bo strażak to nie zawód, to powołanie - mówił starosta Bogdan Wankiewicz. - Znamy się od wielu lat i wiem, że oprócz wielkiego zaangażowania w pracę zawodową, również nie omijałeś spraw społecznych. Wierzę, że po przejściu na emeryturę będziesz miał w sobie wciąż tyle energii i zapału do działania, że będziesz aktywny i wspierał działania ważne dla społeczności lokalnej.

Były podziękowania, prezenty i pamiątkowe fotografie.

- To dla mnie tak stresujący dzień, jakbym zdawał egzamin maturalny - przyznał M. Kosikowski. - Dzisiaj, po przepracowaniu 35 lat wiem, jak trudno jest w jednej chwili pożegnać się z tym, co z przyjemnością wykonywałem. Żegnając w latach poprzednich odchodzących na emeryturę kolegów zastanawiałem się, co ja będę czuł, znajdując się w tym miejscu. Jest to moment, w którym łza się kręci w oku, a wzruszenie ściska gardło i nie pozwala swobodnie powiedzieć tego, co by się chciało. Dziękuję kolegom, bo dzięki waszemu profesjonalizmowi, umiejętnościom i zaangażowaniu kierowane przez mnie trudne akcje ratowniczo-gaśnicze kończyły się sukcesem. Dziękuję za to, że miałem przyjemność z wami współpracować.

k

Komentarze  

-13 #1 antos 2017-11-27 12:02
Dowodca uroczyscie pozegnany.Ciekawe jakie mial wyksztalcenie ze go tak zegnali? Moze srednie albo mechaniczne.A co z tymi z zakladow ROMET"ktorzy przepracowali tam ponad 40 lat a dzis sa bez srodkow do zycia? Nikt ich nie zegna z famfarami i wszyscy o tym w urzedzie UMiasta wiedza.Wiedza tez radni ktorzy jak tylko cos sie dzieje odrazu biegna do prokuratury,smieszne i dalej nic.Zal mi was wszystkich i przyznam ze na zadnego z Walcza radnego w zyciu glosu bym nie oddal....Nie zasluguja na nic bo cokolwiek robia to robia nie bezinteresownie...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem