REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Propaganda sukcesu Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017 15:43

Podczas zorganizowanej przez szczeciński oddział GDDKiA konferencji na temat realizacji drogi ekspresowej S10 i S11 w województwie zachodniopomorskim byli oficjele, piękne hostessy i goście. Poinformowano ile ziemi należało wywieźć, ile pali wbić, ile obiektów wybudować oraz podziękowano wybranym. Tylko mimochodem wspomniano, że oddanie obwodnicy Wałcza do użytku być może będzie opóźnione.

Miejsce wybrano nieprzypadkowo. 28 listopada spotkano się obok budowy estakady E-2, która jest najdłuższym obiektem mostowym na obwodnicy Wałcza i liczy ponad 700 metrów. Wprawdzie garnitury oficjeli nie bardzo pasowały do zabłoconego placu budowy, lecz wszyscy zmieścili się w zamkniętym, przestronnym i ogrzewanym namiocie. Honory domu pełnił wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, a obok niego zasiedli dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA Łukasz Lendner oraz wiceszef Energopolu, firmy realizującej inwestycję, Marcin Konarzewski. 

- Zebraliśmy się na budowie obwodnicy Wałcza, która jest ważną inwestycją nie tylko dla miasta, lecz również dla regionu - mówi Marek Subocz. - Obecny rząd przekazał środki na opinię środowiskową i jest to milowy krok w budowie drogi S10 i S11.

Później dyrektor Ł. Lendner omówił inwestycje drogowe, jakie są realizowane na terenie województwa i jak daleko zaawansowane są prace. Przedstawił również proces finansowania inwestycji.

Marek Subocz dziękował zachodniopomorskim posłom za pomoc w lobbowaniu na rzecz budowy dróg S10, S11 i S6 wymieniając wyłącznie parlamentarzystów partii rządzącej. Dopiero na pytanie dziennikarzy o rolę posła Pawła Suskiego, zwłaszcza w realizacji obwodnicy Wałcza odniósł się do tematu.

- Dziękując parlamentarzystom za pomoc mówiłem o drodze S10 i S11- tłumaczy wicewojewoda. - Te drogi są budowane właśnie dzięki nim. Jeżeli chodzi o obwodnicę Wałcza decyzje już zostały podjęte i nie ma do czego wracać. Nie zatrzymujemy się na obwodnicy, lecz budujemy dalej. Obwodnica Wałcza to nie jest wyłącznie zasługa pana posła Suskiego. Również wielu samorządowców starało się o budowę i jeździło w tej sprawie do Warszawy.

Ponieważ temat zakończenia budowy obwodnicy Wałcza najbardziej interesuje mieszkańców, nie mogło zabraknąć pytania o datę oddania jej do użytku. Tak przedstawiciel inwestora, jak i wykonawcy nie chcieli powiedzieć wprost o opóźnieniach, lecz z ich wypowiedzi wynikało, że takowe będą, a zakończenie budowy w pesymistycznej wersji może przesunąć się nawet do 2019 roku.

- Kontraktowo obwodnica powinna zostać oddana do użytku w czerwcu przyszłego roku - wyjaśnia  Łukasz Lendner. - Większość obiektów mostowych została zrealizowana już w 80%, lecz pozostaną jeszcze roboty drogowe. W tym roku pracom nie sprzyja pogoda, lecz jako inwestor mobilizujemy wykonawcę, aby sprowadzał coraz więcej sprzętu na budowę i wykorzystywał każdą możliwość na przyspieszenie prac. Walczymy o termin i myślę, że jest on realny do dotrzymania. O konkretnej dacie będziemy mogli mówić po okresie zimowym. Jeżeli zima będzie łagodna i prace będą mogły być prowadzone, mogę zaryzykować stwierdzenie, że termin będzie dotrzymany. Natomiast jeżeli mróz zatrzyma inwestycję, może być różnie. Jednak na pewno oddamy obwodnicę do użytku w 2018 roku.

- Walczymy z przeciwnościami pogodowymi - zapewnia Marcin Konarzewski. - Niestety są prace, których w okresach zimowych nie można realizować. Chcielibyśmy w 2018 roku zakończyć inwestycję, lecz głównie poprzez złe warunki pogodowe, które mieliśmy w tym roku, będzie nam trudno dotrzymać tego terminu. Jednak nie chcielibyśmy wychodzić poza rok 2018.

piotr

Komentarze  

+10 #40 kierownik Krupiński 2017-12-05 21:02
Cytuję władek:
"rekin", Trzeba "wąchać", trzeba "szukać", trzeba podważać wszystko. Wszędzie ktoś kradnie, wszędzie ktoś coś przekręca. Sygnaliści wałeccy do boju!!!! Dobra zmiana.

a może zwyczaknie rekin ma wiedze o wałach jakie towarzyszą przybudowie obwodnicy przez Energołąke . sama jakość jedzenia i sposób dostarczania o czymś świadczy
Cytować
-8 #39 władek 2017-12-05 08:26
"rekin", Trzeba "wąchać", trzeba "szukać", trzeba podważać wszystko. Wszędzie ktoś kradnie, wszędzie ktoś coś przekręca. Sygnaliści wałeccy do boju!!!! Dobra zmiana.
Cytować
+12 #38 rekin 2017-12-03 10:24
A ja bym się tak nie cieszył ,pracownicy budżetówki !!!!! Myślę ze powoli prokurator powinien zacząć powoli niuchać przy obwodnicy , próby gleby 8000 do 8400 wieje lipą , 12800 piasek ........... Krupnik zacznij się bać ,Kiedy następna konferencja , podejdę zadam kilka fajnych pytań , wykonawcy , a i nadzór ma do myślenia.
Cytować
+4 #37 kolerc 2017-12-01 15:57
Cytuję Sławek:
To jest historyczna data w historii Extra Wałcz! Pierwszy raz nasz wicewojewoda z Wałcza został wymieniony z imienia i nazwiska! Nawet podana została jego funkcja! No ale jakże to tak pozostawić ten fakt bez echa... W redakcji zapadła konsternacja i na złość, że w końcu musieli wspomnieć o Panu Marku Subocz, nazwali to propagandą! Komedia. Takimi nagłówkami i zachowaniem, pracujecie na miano "wałeckiego brukowca". gdzie obiektywizm i rzetelność dziennikarska? O bezstronności nie wspomnę, bo to chyba za dużo dla was :)

o czym ty Sławku piszesz większej bzdury chyba nikt nie wymyślił oprócz ciebie Ty nie widzisz propagandy a inni ją wodzą i to ci przeszkadza i cię uwiera
Cytować
-1 #36 Bogdan 2017-12-01 11:17
Najlepsze jest, ze niezależnie czy wam sie to podoba, czy nie Wałcz obwodnicę zawdzięcza P. Suskiemu i Platformie Obywatelsiej. :-)
Cytować
+3 #35 Ryszard 2017-11-30 19:17
Cytuję Mieszkaniec:
Dobrze, że w naszym regionie powstają nowe drogi będzie bezpieczniej. Każdy tak się angażuje, jak pozwala mu stanowisko.

.
Cytować
+1 #34 władek 2017-11-30 14:00
Chapeau bas Panie Andrzej.
Cytować
+6 #33 Andrzej 2017-11-30 13:03
Cytuję władek:
"Państwo prawa nie musi być państwem demokratycznym". A teraz.....?

Naczelnik Państwa Polskiego ... Jarosław Kaczyński
Cytować
+2 #32 władek 2017-11-30 08:23
"Państwo prawa nie musi być państwem demokratycznym". A teraz.....?
Cytować
-2 #31 władek 2017-11-30 08:13
Kurcze, Andrzej, jesteś dobry, szacun.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem