REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Zaśpiewają dla Zuzi Opublikowano: środa, 29, listopad 2017 18:42

Jeszcze kilka miesięcy temu była zwyczajną kilkulatką. Radosna i uśmiechnięta cieszyła się nową szkołą, przyjaźniami i tańcem, uwielbiała malować. Dziś jest w stanie zagrożenia życia, czeka na przeszczep płuc. Leży w szpitalu w Warszawie, oddycha za nią respirator, ma 8 lat, a waży tylko 14 kilogramów. Jest cieniem dawnej siebie. Pękło jej płuco, a rodzicom pękły serca.

Mama Zuzi pochodzi z Witankowa, przez kilka lat rodzina mieszkała na terenie gminy Wałcz. Zuzia rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu, ale drugą klasę zaczęła już w pilskiej SP 4. Rodzice przeprowadzili się tam względu na pracę.

Jak mówi mama, Zuzia praktycznie nie chorowała do 6. roku życia. Dopiero potem zaczęły się problemy. Była diagnozowana wiele razy i w wielu miejscach. Lekarze stwierdzili astmę, na którą do tej pory była leczona. We wrześniu tego roku jej stan bardzo się pogorszył. Trafiła najpierw do pilskiego szpitala, skąd została przewieziona do Warszawy do Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Na oddziale pękło jej płuco. Szczęście w nieszczęściu, że do tej tragedii doszło w szpitalu. W innym razie Zuzia już by nie żyła…

W Warszawie zdiagnozowano śródmiąższowe zapalenie płuc - chorobę, która daje bardzo złe rokowania. Jedynym ratunkiem jest przeszczep. Zuzia jest 23 na liście. Po przeszczepie rodziców czeka niezwykle kosztowne leczenie. Na początek muszą być przygotowani na wyłożenie 150 tys. złotych. Teraz duże pieniądze pochłaniają dojazdy i leczenie w Warszawie. Rodzicom dziewczynki pomagają członkowie Stowarzyszenia Spełniamy Marzenia, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na portalu Pomagam, pod adresem https://pomagam.pl/yvl59jas.

W pomoc włączyły się także właścicielka Szkoły Śpiewy Estradowego Studio ESTI  Estera Naczk i jej siostra Anna Ciechanowska. 16 grudnia (w Wałczu) i 17 grudnia w Pile E. Naczk organizuje koncerty bożonarodzeniowe „Będzie kolęda”, podczas których będą sprzedawane płyty zespołu Nasty Ladies, z których dochód zostanie przekazany rodzicom Zuzi. Będą też zachęcać i przypominać o zbiórce na stronie Pomagam.

- Jako Studio Esti nie możemy przejść obojętnie wobec tej tragedii, ponieważ takie dziewczynki: utalentowane, piękne są nasza inspiracją, sensem istnienia Studia - mówi A. Ciechanowska. - Wszyscy nasi mali i duzi artyści z wielkim przekonaniem chcą zadedykować koncert „Będzie kolęda” zarówno w Wałczu 16 grudnia, jak i w Pile 17 grudnia właśnie Zuzi. Współorganizatorem koncertu w Pile jest TV Asta, która również wspiera akcję.

- Pragnę zaprosić naszą wałecką publiczność na wspólne kolędowanie - dodaje E. Naczk. - Mocno trzymając się tradycji Świąt Bożego Narodzenia, moi wspaniali wokaliści zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy, czasem bardzo stare i zapomniane. Zaśpiewają moi uczniowie, ci dorośli i ci zupełnie mali, a wśród nich grupa kobieca: Dominika Wróbel, Marta Leśniewska, ale także Dominika Ptak, która wystąpiła m.in. na tegorocznych Debiutach Opolskich, a także Amelia Kurantowicz i Patryk Wendland.  Dźwięki dziecięcego i dojrzałego głosu przyozdobi „kapela” Studia Esti w składzie: Czarek Górski - piano, Zenek Kończewski - bas, Staszek Kończewski - perkusja, Bartek Barański - gitara elektryczna, Krzysztof Marszewski - gitara akustyczna, Karolina Furman - skrzypce. A to wszystko w iście ludowym stylu. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem