REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Aktualności

Zdrowe i kolorowe życie Opublikowano: poniedziałek, 04, grudzień 2017 12:28

Dniem dla urody i andrzejkowym balem seniora, na którym bawiło się ponad dwieście osób, podsumowano projekt „Seniorze - żyj zdrowo i kolorowo”, realizowany przez Klub Uczelniany Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu i wałeckie Starostwo.

Projekt trwał pół roku, a udział w nim wzięło kilkuset seniorów, członków Wałeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wałeckiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

- To kolejna edycja tego projektu i cieszy się ona dużą popularnością wśród wałeckich seniorów. Zawsze biorą aktywny udział w proponowanych przedsięwzięciach i dlatego warto to powtarzać. Pisząc projekt uwzględniamy potrzeby seniorów, to oni wskazują, jakie chcą mieć zajęcia, a my staramy się je zrealizować - mówi autor projektu, prezes Klubu Uczelnianego PWSZ Arkadiusz Szczerbo-Niefiedowicz.

W ramach projektu odbyły się m.in. zajęcia taneczne, zajęcia na basenie, spływy kajakowe, rajdy czy wyjazdy turystyczne; zorganizowano także Senioriadę i konferencję „Aktywność fizyczna osób starszych”. Podsumowaniem projektu był dzień dla urody, podczas którego uczestnicy mogli skorzystać z usług kosmetyczki i fryzjera oraz bal andrzejkowy, który 30 listopada odbył się w Klubie BWD w Wałczu. Bawiło się na nim ponad dwieście osób.

- Nasi seniorzy bardzo chętnie włączają się we wszystkie działania, są bardzo aktywni, na proponowane wyjazdy czy zajęcia zawsze mamy komplet chętnych - mówi prezes WUTW Jadwiga Grzonkowska.

Na realizację projektu pozyskano ponad 100 tys. zł. z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu ASOS.

k

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem