REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Aktualności

Kolej na Mirosławiec Opublikowano: czwartek, 07, grudzień 2017 16:44

- Mam dobre informacje dla miłośników kolei w Mirosławcu - poinformował internautów we wtorek (5 bm.) rano burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. - Przed chwilą dostałem maila z PKP z potwierdzeniem rewitalizacji linii kolejowej nr 410 (Złocieniec - Wierzchowo - Mirosławiec - Kalisz Pomorski - Drawno - Choszczno).

To nie tylko „dobre informacje dla miłośników kolei w Mirosławcu”. Grupą docelową, która skorzysta na połączeniach, są przede wszystkim mieszkańcy całej gminy Mirosławiec oraz gmin Drawno i Wierzchowo, które tak jak Mirosławiec nie mają kolejowego połączenia ze Szczecinem. Choć dworzec już kilka lat temu został sprzedany najemcom, doszły nas słuchy, że w magazynie dworca szykuje się do otworzenia lokal gastronomiczny. Dodatkowo dla podróżnych (tak jak w przypadku Tuczna i Kalisza Pomorskiego), zapewne powstanie wiata przystankowa przy torach.

Starania mirosławieckich władz o przywrócenie linii kolejowej nr 410 były czynione już od kilku lat. Nadzieja pojawiła się w 2015 roku, kiedy tamtejsza jednostka wojskowa zaczęła wracać do łask Ministerstwa Obrony Narodowej. Dzięki wsparciu wojska linia uzyskała na całym odcinku tzw. status linii militarnej. Burmistrz Mirosławca nie czekał. Po prostu zapytał… i uzasadnił potrzebę uruchomienia transportu dla wojska.

Teraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wyraziło zgodę na realizację zadania inwestycyjnego o brzmieniu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 410”.

- Aktualnie przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy dla ogłoszenia postępowań przetargowych dotyczący projektowania zadania i rozpoczęcia zasadniczych robót w 2019 roku - czytamy w piśmie podpisanym przez Zbigniewa Wolnego z Zespołu Prasowego Wydziału Komunikacji i Promocji w Regionach. - Biuro Komunikacji i Promocji Centrala PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Zgłoszony został także uzupełniający projekt w zakresie obiektów obsługi ruchu pasażerskiego w ramach działań przygotowawczych do nowych zadań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Obecnie nie można określić szczegółowego harmonogramu robót oraz kosztów zadania.

Czy może coś stanąć na przeszkodzie tej inwestycji?

- Biorąc pod uwagę, że tematem interesuje się wojsko, to chyba nie ma żadnych obaw o to, że inwestycja nie zostanie wykonana - cieszy się P. Pawlik.

mk

 

Komentarze  

0 #11 Sławek 2017-12-16 11:37
Zgadzam się świętej pamięci pan burmistrz Zdzisław Tuderek bardzo dużo zrobił dla miasta Wałcza i ich mieszkańców to był prawdziwy burmistrz najdłużej panującym .Był pogodnym rozumiał problemy mieszkańców jak mógł to pomógł . Jak również on wywalczył połączenie kolejowe miedzy Szczecinem a Piłą jak również walczył o obwodnicę . Za kadencji Zdzisława Tuderka dużo zrobiono w Wałczu.Bardzo był miłym , uśmiechniętym , wrażliwym potrafił wysłuchać nie odrzucał nikogo . Będę dobrze wspominał tego burmistrza chociaż nie jestem mieszkańcem Wałcza :sad:
Cytować
0 #10 Sławek 2017-12-15 21:23
Tak owszem ja razem z Tadeuszem Mandziejem wywalczyliśmy i nadal działamy i nie podamy się robimy zdjęcia na tej linii 410 mamy podpisy świadczące że mieszkańcy Mirosławca i miejscowości które leżą przy tej linii chcą powrotu pociągów i połączeń między Złocieńcem a Choszczem . Pomagam Tadeuszowi Mandziejowi. Mamy przecież XXI wiek a nie średniowiecze .
Cytować
+5 #9 bulba 2017-12-10 10:20
Cytuję Kolejowy Smerf:
Ciekawe kiedy w Wałczu B.Towalewska i rada wpadnie na pomysł rewitalizacji głównego dworca PKP i otwarciu poczekalni w budynku kolejowym Wałcz Raduń? Na koniec.... dawno by wszystko było zrobione.

Kiedy wreszcie PKP się zdecyduje i odda budynek miastu ? Tyle razy już obiecywali i decyzji nie ma. Przestałem wierzyć w dobrą wolę kolejarzy .
Cytować
-2 #8 Kolejowy Smerf 2017-12-10 01:11
Ciekawe kiedy w Wałczu B.Towalewska i rada wpadnie na pomysł rewitalizacji głównego dworca PKP i otwarciu poczekalni w budynku kolejowym Wałcz Raduń? Na koniec kadencji w końcu mogli by zrobić coś pozytywnego i pożytecznego, a nie się tylko kłócić i odstawić szopki. Gdyby żył św.pamięci Pan Tuderek, to już dawno by wszystko było zrobione.
Cytować
+4 #7 nin 2017-12-09 22:02
Cytuję Tylko PIS:
Ewidentne działanie M. Subocza i PIS. W końcu wstajemy z kolan.

Skoro subocz nic nie zrobił przez dwa lata dla regionu to przynajmniej przyklepiemy m zasługi innych. Jakie to typowe dla pisu
Cytować
+2 #6 tubylec 2017-12-09 10:46
wojsko zadziałało i już będzie mniej zdarzeń na drogach z amerykanami
Cytować
+7 #5 Kolejowy Smerf 2017-12-08 18:05
Cytuję Tylko PIS:
Ewidentne działanie M. Subocza i PIS. W końcu wstajemy z kolan.

Hahahaha!!! :D Dobre żarty... do kwietnia jeszcze daleko :lol:
Cytować
-1 #4 Franek w Kimono 2017-12-08 15:06
Cóż, wybory za pasem.
Cytować
-13 #3 Tylko PIS 2017-12-08 11:23
Ewidentne działanie M. Subocza i PIS. W końcu wstajemy z kolan.
Cytować
+8 #2 Koko 2017-12-08 07:52
Super wiadomość.
Teraz trzeba naciskać na marszałka żeby zrozumiał, że nasz region też ma swoje potrzeby komunikacyjne i zapewnił kursowanie pociągów ze Złocieńca do Choszczna.
To naprawdę byłby ogromny skok cywilizacyjny dla Mirosławca, Kalisza, Drawna i okolic. W Złocieńcu mielibyśmy przesiadki w kierunku Szczecinka i Runowa (Koszalina), w Kaliszu Pomorskim w kierunku Stargardu, Szczecina i Piły, a w Choszcznie na Poznań i dalej na południe kraju.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem