REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Skażona woda Opublikowano: wtorek, 12, grudzień 2017 09:33

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wałczu opublikowała w poniedziałek (11 bm.) komunikat dotyczący nieprzydatności wody do spożycia z wodociągu w Mirosławcu zaopatrującego ok. 3 tysiące mieszkańców. W wodzie wykryto bakterie z grupy coli. Komunikat obowiązuje do odwołania.

W związku z powyższym woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowania posiłków, mycia owoców i warzyw, naczyń kuchennych, prania do kąpieli przemywania otwartych zranień. Woda może być używania jedynie do celów sanitarnych.

- Proces płukania i dezynfekcji trwa - uspokaja burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. - Dzisiaj (12 bm. - dop. aut.) będą pobrane próbki i jutro będzie pierwszy komunikat. Sprawdzałem u lekarzy, nie było żadnych masowych odwiedzin z powodu problemów jelitowych.

Zastępcze punkty poboru wody udostępniono na pl. Wolności, przy parkingu obok sklepu „Łosiedlowego” i przy skrzyżowaniu ul. Polnej i Wolności.

Woda pobrana z beczek do celów spożywczych wymaga przegotowania przed spożyciem.

- Woda jest niezdatna do spożycia jedynie w Mirosławcu. W Mirosławcu Górnym i w wioskach z wodą jest wszystko w porządku - dodaje P. Pawlik. - Wodę badamy regularnie na każdym ujęciu i dodatkowo zawsze w kilku miejscach poboru, na zlecenie ZECWiK-u i dodatkowo kontrolnie przez Sanepid. Dzięki Firmie Żywiec Zdrój do przedszkola i szkoły została dostarczona woda butelkowana.

mk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem