REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

W Tucznie pysznie i muzycznie Opublikowano: wtorek, 12, grudzień 2017 14:01

Festiwal Potraw Tradycyjnych, który odbył się minioną sobotę, zorganizowano już po raz trzynasty, ale po raz pierwszy gospodarzem była nie gmina Wałcz, lecz Tuczno. Ale było jak zawsze: smacznie i świątecznie.

Organizatorem Festiwalu Potraw Tradycyjnych było stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim.

- Gmina Wałcz ma już ugruntowaną pozycję w tej imprezie i cieszę się, że udało się dojechać do Tuczna. Jednak najbardziej cieszę się z tego, że w imprezie wzięło udział aż siedem reprezentacji z terenu gminy Tuczno - mówi prezes Lidera Wałeckiego Janusz Bartczak. - Impreza dotychczas odbywała się na terenie gminy Wałcz, ale tym roku nową lokalizacją chcieliśmy zaktywizować gminę Tuczno. Przyczyniła się do tego również decyzja wójta gminy Wałcz, który nie wyraził zgody na udostępnienie sali czy szkoły na terenie gminy. Ale mam nadzieję, że impreza zyskała.

W sali widowiskowej rozstawiono siedemnaście stoisk przygotowanych przez KGW z gminy Wałcz oraz sołectwa i organizacje pozarządowe z gminy Tuczno. Przygotowano zarówno potrawy postne, jak i pieczone mięsa, różnego rodzaju sałatki czy słodkie świąteczne wypieki. Tradycją festiwalu jest konkurs na najsmaczniejszą potrawę świąteczną. Zwyciężyło KGW Dzikowo, przygotowując pstrąga w śmietanie. Zwycięska reprezentacja otrzymała kuchenkę elektryczną, którą ufundował Lider Wałecki. Drugie miejsce zajęło sołectwo Strzaliny i Marcinkowice, które częstowało „Pierogami cioci Irenki”, a trzecie KGW Lubno z „Kaczką-dziwaczką”. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Jeziorki, które przygotowało karpia w galarecie. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali patelnie oraz podgrzewacze do potraw ufundowane przez stowarzyszenie LGD Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim.

Imprezę uświetnił występ grupy Kaczyńska/Dykban/Kwiatkowski TRIO, który zaprezentował świąteczne hity oraz tradycyjne kolędy w niecodziennych aranżacjach.

k

Komentarze  

+2 #4 Ewa 2017-12-14 14:29
Jasne trzeba zabrać imprezę z miejsca gdzie się dobrze rozwija i oddać gotowca pani dyrektor, która własnymi pomysłami nie grzeszy.
Cytować
+1 #3 beti 2017-12-13 17:28
Widać bartczakowi bliżej do stołka wójta niż niepewny vice w Tucznie . no i zaczął gierki
Cytować
+10 #2 BB 2017-12-12 22:21
No właśnie! To chyba jakieś xxx.... Matuszewski zabronił Bartczakowi robić imprezę w Szwecji ( żony szkoła) czy jeszcze jego dwie szkoły w Witankowie i Dębołęce) ??? Czegoś nie rozumiem ?! Że niby wójt jemu zakazał? Czy ktoś jest mi w stanie to wytłumaczyć?!
Na moje to zalatuje mi tu już smrodem przed wyborczym >:( Oj nie ładnie panie Bartczak, takie opluwanie z zemsty za przegrane wybory :( Oj nie przystoi !

Z wyrazami zniesmaczenia:
Borys
Cytować
+9 #1 beti 2017-12-12 20:37
bartczak jak zwykle kłamie . przecież Lider ma swoje szkoły w gminie Wałcz ktore prowadzi a impreza .. byłem skromnie
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem