REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Kolęda dla Zuzi Opublikowano: czwartek, 14, grudzień 2017 15:31

W najbliższą sobotę 16 grudnia w Wałeckim Centrum Kultury odbędzie się koncert na rzecz byłej uczennicy Wałeckiej Kornelówki, 8-letniej Zuzi, która czeka na przeszczep płuc.

Przypomnijmy, od 6. roku życia Zuzia była leczona na astmę. We wrześniu tego roku jej stan się pogorszył. Trafiła najpierw do pilskiego szpitala, skąd została przewieziona do Warszawy do Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Na oddziale pękło jej płuco. Szczęście w nieszczęściu, że do tej tragedii doszło w szpitalu. W innym razie Zuzia już by nie żyła. W Warszawie zdiagnozowano śródmiąższowe zapalenie płuc - chorobę, która daje bardzo złe rokowania. Jedynym ratunkiem jest przeszczep. Zuzia jest 23 na liście. Po przeszczepie rodziców czeka niezwykle kosztowne leczenie. Na początek muszą być przygotowani na wyłożenie 150 tys. złotych. Teraz duże pieniądze pochłaniają dojazdy i leczenie w Warszawie. Rodzicom dziewczynki pomagają członkowie Stowarzyszenia Spełniamy Marzenia, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy.

W pomoc włączyły się także właścicielka Szkoły Śpiewy Estradowego Studio ESTI  Estera Naczk i jej siostra Anna Ciechanowska. 16 grudnia (w Wałczu) i 17 grudnia w Pile E. Naczk organizuje koncerty bożonarodzeniowe „Będzie kolęda”, podczas których będą sprzedawane płyty zespołu Nasty Ladies, z których dochód zostanie przekazany rodzicom Zuzi. Będą też zachęcać i przypominać o zbiórce.

- Pragnę zaprosić naszą wałecką publiczność na wspólne kolędowanie - zaprasza E. Naczk. - Moi wspaniali wokaliści zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy, czasem bardzo stare i zapomniane. Zaśpiewają moi uczniowie, ci dorośli i ci zupełnie mali, a wśród nich grupa kobieca: Dominika Wróbel, Marta Leśniewska, ale także Dominika Ptak, która wystąpiła m.in. na tegorocznych Debiutach Opolskich, a także Amelia Kurantowicz i Patryk Wendland.  Dźwięki dziecięcego i dojrzałego głosu przyozdobi „kapela” Studia Esti w składzie: Czarek Górski - piano, Zenek Kończewski - bas, Staszek Kończewski - perkusja, Bartek Barański - gitara elektryczna, Krzysztof Marszewski - gitara akustyczna, Karolina Furman - skrzypce. A to wszystko w iście ludowym stylu. 

Współorganizatorem koncertu w Pile jest TV Asta, która również objęła akcję swoim patronatem. Wstęp na koncert jest darmowy.

Komentarze  

0 #2 krs 2017-12-17 12:35
Cytuję Wojciech:
Jaki jest nr KRS fundacji, aby przekazać odpis od podatku?


NR KRS 0000630481
Cytować
0 #1 Wojciech 2017-12-17 09:57
Jaki jest nr KRS fundacji, aby przekazać odpis od podatku?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem