REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Szkolne kolędowanie Opublikowano: poniedziałek, 18, grudzień 2017 13:28

14 grudnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Witankowie (gmina Wałcz) odbył się I Konkurs Kolęd i Pastorałek.

W konkursie udział wzięło ponad trzydziestu uczniów, występujących solo lub w duecie, podzielonych na dwie kategorie wiekowe: klasy 0-III i IV-VII.

- Śpiewanie kolęd to nasza piękna polska tradycja, to trwała wartość w każdej rodzinie - mówił otwierając konkurs dyrektor szkoły Jan Krzysztoń. - Dzięki dzisiejszemu kolędowaniu wprowadzamy się już w nastrój bożonarodzeniowy. Ale pamiętajcie, że najważniejszy jest sam udział, nie zwycięstwo, najważniejsze jest to, żebyśmy kultywowali nasze tradycje.

Zmagania uczestników oceniało jury w skład którego weszli wokalistka i nauczycielka śpiewu Estera Naczk, fotograf Barek Ćmiel i przedstawiciel naszej redakcji. W kategorii klas 0-III zwyciężyła Anastazja Kania, drugie miejsce zajęła Kasia Król, a trzecie Weronika Łyszczykowicz. Wyróżniono występ Kuby Marchwanta. W kategorii klas IV-VII zwyciężyła z kolei Oliwia Nieczaj, drugie miejsce zajęła Oliwia Ochnio, a trzecie Zuzanna Chorzewska. Komisja postanowiła wyróżnić Kornela Stępnia i Marysię Mikołajczak.

Organizatorką konkursu była nauczycielka Daria Puszka.

k

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem