REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Odblaskowy poranek Opublikowano: poniedziałek, 18, grudzień 2017 14:03

Dzisiaj (18 grudnia) od wczesnego ranka policjanci Referatu Ruchu Drogowego KPP w Wałczu prowadzili działania pod kątem bezpieczeństwa osób pieszych.  Policjanci apelowali o ostrożność i rozwagę podczas poruszania się po drodze i wręczali pieszym odblaski.

Wcześnie zapadający zmierzch, zamglenia, opady śniegu, deszczu, a co za tym idzie ograniczona widoczność sprawiają, że właśnie jesienią i zimą niechronieni uczestnicy ruchu stanowią grupę najbardziej narażoną na udział w wypadkach drogowych. W takich warunkach bardzo często kierowca dostrzega pieszego lub rowerzystę w ostatniej chwili. Aby zminimalizować liczbę wypadków na drogach naszego regionu, policjanci wałeckiej drogówki prowadzą nie tylko działania kontrolne i represyjne, ale także profilaktyczne, skierowane do niechronionych uczestników ruchu. Przede wszystkim zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, także w terenie zabudowanym. Mundurowi przypominali, że elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wówczas pieszy będzie dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Brak elementu odblaskowego sprawia, że kierowca dostrzega pieszego lub rowerzystę w  ostatniej chwili. Tymczasem jeden mały odblask wystarczy, aby dystans ten zwiększyć niemal czterokrotnie. W ciągu półtorej godzinnej akcji policjanci wręczyli blisko odblaskowych 100 opasek i kilkanaście kamizelek.

Oprac. AK

Komentarze  

-1 #3 tubylec 2017-12-21 09:49
u kierowców napis na czole JADĘ NIE MYŚLĘ taki świecący
Cytować
+5 #2 Basia 2017-12-18 22:31
Popieram poprzednika. Obowiązek noszenia odbkaskow winien dotyczyc wszystkich pieszych. Po zmierzchu i takze w terenie zabudowanym. Ustawodawcy niech myślą.
Cytować
+9 #1 Kierowca 2017-12-18 19:25
Odblaski powinny być widoczne przez kierowców u każdego pieszego nawet w obrębie miasta. Obecna ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków w terenie niezabudowanym, ale miasto nasze do metropolii nie należy i wiele jest miejsc nie oświetlonych gdzie piesi są po prostu niewidoczni..... i o nieszczęście nie trudno...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież



UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem