REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Wieczerza z Caritasem Opublikowano: wtorek, 19, grudzień 2017 11:20

Już ponad 10 lat Caritas parafii św. Antoniego organizuje Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych, niekoniecznie ubogich. W tym roku przy wspólnym stole spotkało się ponad 80 osób.

18 grudnia w pięknie przystrojonej sali Klubu BWD WKPW przy ulicy Mazowieckiej spotkali się księża oraz podopieczni Caritasu, a wśród gości byli również starosta Bogdan Wankiewicz i szef TBS-u Marek Pawłowski.

- Osobą, która od lat zajmuje się organizacją wieczerzy jest Zofia Dąbrowska - mówił proboszcz parafii św. Antoniego brat Waldemar Korba. - W ciągu tych lat liczba uczestników wigilijnego spotkania sukcesywnie się zwiększa i dlatego przenieśliśmy się do tej sali. Z moich obserwacji wynika, że przychodzi do nas więcej osób samotnych niż ubogich. Ludzie mają potrzebę spotkania się z innymi, chcą posiedzieć przy stole, porozmawiać, posłuchać i pośpiewać kolęd. Jest to pewnego rodzaju lekarstwo na samotność. W większości na wieczerzę przychodzą ludzie starsi, choć w organizację angażuje się młodzież.

Przygotowano 90 miejsc, niewiele krzeseł było pustych. Na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy, a uroczystość rozpoczęła się modlitwą i wspólnym odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Parafialna Diakonia Uwielbienia Odnowy w Duchu Świętym wystąpiła z koncertem, a ze sceny prezentowano kolędy oraz utwory związane ze świętami Bożego Narodzenia.

piotr

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem