REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Mirosławiec w Peerelu Opublikowano: sobota, 23, grudzień 2017 09:44

Taki tytuł nosi trzeci tom historii miasta. Premiera książki odbyła się w połowie grudnia w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Mirosławcu. Autorem tego tomu i dwóch poprzednich jest Jarosław Leszczełowski - pasjonat i znawca dziejów ziemi drawskiej, złocienieckiej i wałeckiej.

Ten tom opowiada o dziejach Mirosławca od zakończenia II wojny światowej do 1980 roku. Poza tematami dotyczącymi organizacją  życia w miasteczku, osadnictwem oraz  rozwojem gospodarki i spraw społeczno-kulturalnych, autor osobny rozdział poświęcił istniejącej na terenie Mirosławca jednostce wojskowej.

Podczas premiery odbyła się prezentacja multimedialna przygotowana przez autora, której tematem były treści zawarte w książce. Dodatkową oprawę spotkania tworzyły tablice ze starymi fotografiami mieszkańców i miasta. Wystawa ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania. Po prezentacji rozpoczęła się sprzedaż książek, a Jarosław Leszczełowski wszystkim chętnym wpisywał na książkach dedykację.

Spotkanie poprowadziła dyrektor Biblioteki Publicznej w Mirosławcu Krystyna Obara, która podkreśliła wagę powstania historii miasteczka, szczególnie dla przyszłych pokoleń. Niewiele małych miasteczek w Polsce może pochwalić się tak szczegółowo opracowaną monografią.

- Specjalne podziękowania należą się władzom miasta za zrozumienie wagi powstania takiej publikacji - mówiła K. Obara. - Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy wzięli udział w akcji Zostań Mecenasem (zebrano 4620 zł), osobom, które udostępniły swoje zdjęcia, pamiątki rodzinne oraz zechcieli podzielić się wspomnieniami.

Wszystkie trzy tomy można kupić w Bibliotece Publicznej w Mirosławcu osobiście lub zamówić telefonicznie.

Oprac. AK

Komentarze  

+4 #1 sda 2017-12-23 13:50
Nie ma takiego czegoś jak ziemia wałecka.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem