REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Sprawdź pedofila i gwałciciela Opublikowano: czwartek, 04, styczeń 2018 14:57

Opatrzony zdjęciami rejestr blisko 800 przestępców seksualnych od 1 stycznia jest dostępny dla każdego na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Osoby związane z administracją publiczną, organami ścigania, wymiarem sprawiedliwości, także dyrektorzy szkół i przedszkoli mają z kolei dostęp do ponad 2,6 tys. nazwisk pedofili i gwałcicieli. W ogólnodostępnym rejestrze znaleźliśmy 3 osoby związane z powiatem wałeckim.

Opublikowanie takiej listy budzi kontrowersje. Resort sprawiedliwości tłumaczy, że to wszystko po to, by chronić dzieci. Wyjaśniają, że aspekt profilaktyczny walki z pedofilami był dotąd zaniedbywany. Rejestr ma być dodatkowym straszakiem dla przestępców. Mimo że takie rejestry działają od lat m.in. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zdania rodziców są podzielone. Adwokaci zwracają uwagę, że może to prowadzić do ataków na osoby, których nazwiska figurują w rejestrze.

Rejestr składa się z dwóch części. W pierwszej, do której dostęp jest nieograniczony, umieszczono dane blisko 800 mężczyzn i kobiet, którzy dopuścili się przestępstw ze szczególnym okrucieństwem, recydywistów, głównie pedofili. Do drugiej części po zalogowaniu mają dostęp m.in. policjanci, pracownicy sądów, dyrektorzy szkół i przedszkoli. Tam widnieją szczegółowe dane przestępców, m.in. dokładny adres zameldowania.

Widniejące w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym osoby związane z powiatem wałeckim to:

Norbert H. (43 l.). Data popełnienia czynu zabronionego 4 maja 1994 r. w Wałczu. Skazany przez Sąd Wojewódzki w Poznaniu  na 5 lat pozbawienia wolności oraz 3 lata pozbawienia praw publicznych. Warunkowo zwolniony w 1998 r. Okres próby zakończony w lipcu 1999 r.

Krzysztof S. ur. w Wałczu (34 l.). Data popełnienia czynów zabronionych: 30 czerwca 2015 oraz 16 i 17 sierpnia 2015 r. w Opatowie. Skazany przez Sąd Okręgowy w Kielcach. Pozbawiony wolności  na 7 lat. Od sierpnia 2015 r. przebywa w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim.

Dariusz B. (45 l.) urodzony w Człopie. Data popełnienia czynu zabronionego w maju 1995 r. w Wałczu. Skazany przez Sąd Wojewódzki w Poznaniu na 4 lata pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych.

   

Komenda Główna Policji udostępnia też mapę zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym (data publikacji 01.10.2017). Gdy się ją nieco powiększy, ukazuje się dokładny obraz powiatu wałeckiego z  niebieskimi kropkami (zaznaczyliśmy je na czerwono dla przejrzystości). Po skierowaniu kursora na odpowiednią kropkę, wyświetlą nam się informacje nt. popełnionych przestępstw. Statystyka prezentuje się następująco: Wałcz ogółem dwa przestępstwa na tle seksualnym. Jedno z art. 197 § 1 (kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12).Drugie przestępstwo w Wałczu to zart. 200 § 1 (Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12). Po jednym przestępstwie z art. 200 § 1 ma też Mirosławiec; Płociczno (gm. Tuczno); Marcinkowice (gm. Mirosławiec); Wałcz Drugi i Mączno (gm. Tuczno). Jeden paragraf z art. 197 § 2 (jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8) ma  Drzonowo Wałeckie (gm. Człopa). Jeden paragraf z art. 197 § 3 pkt 2 (jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia wobec małoletniego poniżej lat 15) ma Piecnik (gm. Mirosławiec). Natomiast w Kłębowcu (gm. Wałcz) przestępstwo z art. 200 § 1 popełniono pięć razy.

mk

Mapa,źródło:https://policja.maps.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=338ca7cf5e5043778c76b14f696c8eab

Komentarze  

0 #5 Ciara 2018-01-17 20:21
An impressive share! I have just forwarded this onto a co-worker who was
doing a little research on this. And he in fact ordered me lunch simply because I
found it for him... lol. So let me reword this....
Thank YOU for the meal!! But yeah, thanx for spending some time
to talk about this subject here on your site.

Also visit my web-site :: Johny Jackson: http://bit.ly/2EWLfYx
Cytować
0 #4 Cecile 2018-01-09 21:29
Good day! Do you know if they make any plugins
to protect against hackers? I'm kinda paranoid about
losing everything I've worked hard on. Any suggestions?Feel free to visit my web page :: Johny Jackson: http://bit.ly/2EWLfYx
Cytować
+3 #3 Bulba 2018-01-05 13:29
Cytuję IrekFan:
Ireneusz rozwiń swoją myśl? Który ksiądz ci zrobił krzywdę?

A co tu jest do rozwijania? Nie ma w rejestrze skazanych księży i tyle.Napisał to jasno.
Cytować
+1 #2 IrekFan 2018-01-05 13:09
Ireneusz rozwiń swoją myśl? Który ksiądz ci zrobił krzywdę?
Cytować
+1 #1 Ireneusz 2018-01-05 11:53
Szkoda ,że PIS z tego rejestru wykreślił wszystkich księży. No ale to u nich typowe. Kłamstwo i obłuda.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem