REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Mirosławiec podsumował Opublikowano: poniedziałek, 08, styczeń 2018 14:51

Noworoczne spotkanie władz samorządowych z mieszkańcami i przedsiębiorcami było okazją do podziękowania tym wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do sukcesów, jakie w ubiegłym roku osiągnął Mirosławiec.

W zastępstwie nieobecnego z powodów rodzinnych burmistrza Piotra Pawlika honory domu pełnili jego zastępca Dariusz Bartosik oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Czech.

Wśród przybyłych gości można było zauważyć posła na Sejm RP Pawła Suskiego, starostę Bogdana Wankiewicza, wiceburmistrza Wałcza Waldemara Lechnika, burmistrzów Człopy i Tuczna Zdzisława Kmiecia oraz Krzysztofa Harę, a także wójta gminy Wałcz Jana Matuszewskiego. Licznie przybyli również przedstawiciele wojska, policji, duchowieństwa, miejscowi przedsiębiorcy, leśnicy, nauczyciele oraz mirosławieccy radni, a także dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy. Nie zabrakło także prezesów stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Na początku odczytano list burmistrza Mirosławca.

- Od 7 lat życie zawodowe oraz rodzinne poświęcam sprawom gminy - pisał Piotr Pawlik. - Przychodzi jednak taki czas, że sprawy osobiste muszę postawić ponad zawodowymi. Stąd moja nieobecność. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju gminy. Pragnę pogratulować również wyróżnionym osobom i firmom, ponieważ bez ich wkładu i pracy ten rozwój nie byłby taki wszechstronny.

- Chcę podkreślić, jak w rozwoju naszych małych ojczyzn jest potrzebny samorząd - mówił Paweł Suski. - To lokalne społeczności starają się, aby żyło się lepiej i pewniej, a wszyscy są zaangażowani w rozwój swoich gmin.

- Cieszę się, że możemy wraz z gminami wspólnie realizować wiele inwestycji - powiedział Bogdan Wankiewicz. - Mirosławiec pięknie się rozwija, a przed nami jeszcze wiele wspólnych działań dla dobra lokalnych społeczności.

- Wielka polityka na szczęście mocno nie dotyka samorządów i możemy z pożytkiem pracować dla mieszkańców - mówił w imieniu wszystkich innych samorządowców z powiatu wałeckiego Jan Matuszewski. - Cieszy innowacyjność wdrażana w Mirosławcu, która podnosi jakość życia. Każdy rok to postęp i choć narzucają nam wiele obowiązków, na które nie przyznają środków, na szczeblu samorządowym musimy sobie radzić.

Później wręczono nagrody i wyróżnienia. Mirosławieckimi Skrzydłami za wsparcie udzielane gminie wyróżniono oddziały GDDKiA ze Szczecina i Wałcza, a także emerytowanego szefa oddziału ENEA Mieczysława Jezierskiego i dyrektora 107 Szpitala Wojskowego Marka Korneta. Statuetki Skrzydeł otrzymała również dyrektor Szkoły Podstawowej w Piecniku Katarzyna Pierzchała i pracownica Urzędu Miejskiego Kamila Borowiec.

Podziękowano za nieustającą współpracę pilskiej firmie Investa, 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych, Polskim Zakładom Zbożowym, firmie Żywiec Zdrój oraz firmie Metaltech.

Kwiatami i upominkami pożegnano odchodzących na emeryturę zasłużonych pracowników - Annę Chromińską, Bożenę Stańczyk i Bogusławę Skrzypczyk.

Uroczystość była przeplatana występami przedszkolaków oraz śpiewającym nauczycielskim duetem. Na koniec tradycyjnie życzenia pomyślności złożył kominiarz, rozdano okolicznościowe kalendarze, a lampką szampana wzniesiono toast za pomyślność w rozpoczynającym się nowym roku.

piotr

Komentarze  

0 #5 kilwap 2018-01-12 10:28
Piotruś niektórych nie zaprosił, a zastępca się nie wychyli...
Cytować
+4 #4 Pan Kracy 2018-01-09 14:32
Cytuję Zenek:
Szkoda ze nie o wszystkich emerytach odchodzących na emeryturę się pamięta :sad: ... wybrańcy


popieram tylko wybrańcy, a reszta to chyba niegodna hołota.....:(
Cytować
+3 #3 Zenek 2018-01-09 07:01
Szkoda ze nie o wszystkich emerytach odchodzących na emeryturę się pamięta :sad: ... wybrańcy
Cytować
+7 #2 Tycjan 2018-01-08 21:25
Kiedy w końcu skończą się awarie i problemy sieci wodociągowej w Mirosławcu?? Raz bakterie, teraz awaria kolejna. Dlaczego mamy płacić za setki litrów wody która musi zlecić aby nadawała się choćby do mycia, nim ten muł i syf wypłynie? Może burmistrz i zależna mu spółka pomyśleliby o jakiś umorzeniach??
Cytować
0 #1 Maria 2018-01-08 17:15
Bogusławę Skrzypczyk :) a nie Bogusława Skrzypczaka...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem