REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Aktualności

Z sercem dla Radka Opublikowano: czwartek, 11, styczeń 2018 21:01

Z Piotrem Wojtankiem, pomysłodawcą koncertu charytatywnego „Otwórzmy serca - gramy dla Radka”, rozmawia Marcin Koniecko.

Bohaterem koncertu będzie Radosław Miller (opisywaliśmy jego walkę z chorobą kilka tygodni temu). Przypomnijmy tylko, że choruje na złośliwy nowotwór mózgu, którego konsekwencją jest m.in. padaczka.

Jak się czuje Radek?

- Radek czuję się różnie. Ataki pojawiają się dosyć często. Stąd decyzja Martyny o wyjeździe do Czech celem jak szybkiego rozpoczęcia leczenia.

Trudno zorganizować charytatywny koncert w Wałczu?

- Oczywiście nie jest to bułka z masłem. Jest sporo spraw, które trzeba dopiąć i uzgodnić. A to salę, a to zespoły i wiele innych spraw. Niestety wiele zespołów, które wyrażały zainteresowanie, z różnych powodów odmówiły. Więc tak naprawdę muzycznie koncert będzie przeprowadzony wałeckimi siłami. Do tego dołączymy pokaz tańca i oczywiście loterię i aukcję.

Kto Ci pomaga?

- Z pomocą jest najlepiej. Naprawdę wiele instytucji z naszego regionu z wielką ochotą i energią włączyły się do udziału, i pomocy w akcji. Od udzielenia miejsca, poprzez przekazanie na potrzeby aukcji czy loterii różnych przedmiotów i bonów upominkowych w różnej postaci. Od masażu, po strzyżenie, mycie bruku, czy niezwykłą kawę. Jest wiele osób, które pomagają w akcji. Jest też Daria Puszka, która dzień później organizuje bieg, marsz, jazdę charytatywną i jej cała ekipa, która jej pomaga. Wielu darczyńców (zamieszczam na stronie wydarzenie na facebooku Otwórzmy Serca w miarę na bieżąco). Paulina Ziółkowska - organizacja fantów na aukcję, Michał Sójkowski (plakat), Karolina Leszko (fanty na aukcję) Ilona Katarzyńska (prowadzenie), WCK udostępnia miejsce i wiele naprawdę wiele osób, które często nie chcą podawać swojego nazwiska, ponieważ czynią dobro z odruchu serca, a nie dla poklasku.

Jak długo trwają przygotowania i czy wszystko jest już zapięte na ostatni guzik?

- Przygotowania - od początku grudnia. Czy jest dopięte - nie, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Z czym (jest lub było) najtrudniej?

- Nie pamiętam.

Jakie atrakcje czekają na przybyłych do Wałeckiego Centrum Kultury 27 stycznia?

- Oprócz muzyki, pokazów tańca, mamy oczywiście słodki poczęstunek, kawę, coś do picia. Mamy loterię oraz aukcję. Liczymy na wsparcie od mieszkańców naszego regionu na leczenie Radka.

Komu chcesz podziękować?

- Wszystkim, którzy nas wspierają w różnej formie materialnej, ale także duchowej. Naprawdę jestem bardzo pozytywnie zaskoczony liczbą dobrych ludzi, którzy mieszkają w Wałczu i z wielką chęcią, otwartym sercem chcą pomagać, bo po prostu tak wypada. I to buduje, że mamy wokół siebie takich współmieszkańców wrażliwych na ludzką potrzebę.

Dużo potrzeba jeszcze pieniędzy?

- Tak naprawdę jak najwięcej.

Dziękuję za rozmowę.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem