REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Aktualności

BMW dla policji (galeria) Opublikowano: środa, 17, styczeń 2018 17:30

Uroczysta odprawa podsumowującą roczną działalność wałeckich policjantów była nie tylko okazją do nagrodzenia wyróżniających się w 2017 roku funkcjonariuszy. Dziś (17 bm.) komendant wojewódzki wraz z wicewojewodą  przekazali wałeckiej policji dwa nowe radiowozy.

Na wałeckiej Bukowinie zebrali się policjanci z komendantem powiatowym inspektorem Zbigniewem Podhorodeckim na czele oraz wielu gości, m.in. wicewojewoda Marek Subocz, komendant wojewódzki policji inspektor Jacek Cegieła, samorządowcy z  powiatu oraz gmin, przedstawiciele innych służb; strażacy, strażnicy miejscy i gminni, a także żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Nie zabrakło duchowieństwa.

Na początku podczas zbiórki wicewojewoda oraz komendant wojewódzki przekazali wałeckim funkcjonariuszom dwa nowe radiowozy.

Oznakowany samochód marki KIA i nieoznakowany pojazd BMW z wideorejestratorem będą służyć w referacie ruchu drogowego. Koszty zakupu obu pojazdów wynoszące  około 270 tysięcy złotych zostały pokryte ze środków Komendy Głównej. W sumie w naszym województwie pojawi się 28 nowych oznakowanych radiowozów oraz 6 nieoznakowanych.

Później już w sali hotelu Lider rozpoczęła się doroczna odprawa. Komendant powiatowy policji Zbigniew Podhorodecki w swoim wystąpieniu przedstawił efekty i wyniki pracy KPP w ubiegłym roku. Z referatu komendanta wynikało, że poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu uległ poprawie, a ilość przestępstw nieznacznie spadła. W ubiegłym roku dokonano w powiecie 823 przestępstwa, a ich wykrywalność sięgała 79%. Przestępstw kryminalnych, jak rozboje, czy kradzieże z włamaniem zanotowano 481, a wykryto 68% sprawców. Zabezpieczono ponad 25 kilogramów narkotyków, a także odzyskano mienie wartości ponad 1,5 mln zł i zajęto mienie o wysokości 250 tys. zł na poczet przyszłych kar. W  2017 roku zaginęło 36 osób i choć wszystkie zostały odnalezione, niestety część z nich już nie żyła. Zatrzymano 23 osoby poszukiwane listami gończymi, a obecnie poszukuje się jeszcze 48 przestępców. Na drogach powiatu w ubiegłym roku zginęło 7 osób, zatrzymano ponad 200 pijanych kierowców.

- Jeszcze kilka słów o budowie nowej komendy - mówił na koniec ins. Z. Podhorodecki. - Zakończenie budowy planowane jest w końcu tego roku, a później nastąpi wyposażanie budynku w sprzęt. W 2019 KPP w Wałczu będzie się już mieścić w nowej siedzibie. Chciałbym przy tej okazji podziękować samorządowcom za finansowe wsparcie przy zakupie potrzebnego sprzętu.

- Chciałbym podziękować kadrze kierowniczej i wszystkim funkcjonariuszom za trudną i rzetelną pracę w 2017 roku - powiedział komendant wojewódzki insp. Jacek Cegieła. - Przedstawione wyniki wykazały, że wykonaliście ogromną pracę. Najważniejsze są oceny mieszkańców, a te są wyraźnie pozytywne. Również dziękuję samorządowcom za wsparcie. Wiemy, że możemy na was zawsze liczyć.

Po oficjalnych wystąpieniach 12 funkcjonariuszy otrzymało z rąk samorządowców pochwały i wyróżnienia. Starosta nagrodził mł. asp. Izabelę Strombroek, sierż. Grzegorza Głowackiego i asp. szt. Jerzego Maćkowskiego. Burmistrz Wałcza wyróżniła st. asp. Marcina Mironowa, mł. asp. Izabelę Liniewicz-Serafin oraz asp. szt. Marka Ogonowskiego. Wójt gminy Wałcz nagrodził asp. Grzegorza Furmana, st. sierż. Bartosza Bezlera i post. Monikę Kęska. Mł. asp. Paweł Kowalisko otrzymał nagrodę burmistrza Człopy, st. sierż. Tomasz Olechowicz burmistrza Mirosławca, a sierż szt. Piotr Kowalski burmistrza Tuczna.

Po części oficjalnej kierownictwo komendy zaprosiło swoich gości na obiad.

piotr

  • 1 bmw
  • 11
  • 2bm
  • 3bm
  • 4bm
  • 5bm
  • 6bm
  • 7bm
  • 8bm
  • 9bm

Komentarze  

+4 #5 Adam 2018-01-25 19:16
Oj, brzydko brzydko! A gdzie nalepka na szybę? Może by tak mandacik za brak naklejki.
Cytować
+4 #4 Robert 2018-01-23 08:15
Cytuję x_zwa:
Na co policji tak drogie auto??? B-mka za 200.000 zł??? Żeby znowu rozbili??? Polonezy im kupić!


"Zaufajcie!"

Dalszy komentarz tego spektaklu zbyteczny.
Cytować
+18 #3 Szwed 2018-01-18 10:24
a co z oświetleniem przejść dla pieszych???
Cytować
+10 #2 kabanos 2018-01-18 08:27
Będziesz Miał Wypadek :-)
Cytować
+11 #1 x_zwa 2018-01-17 22:00
Na co policji tak drogie auto??? B-mka za 200.000 zł??? Żeby znowu rozbili??? Polonezy im kupić!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem