REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Aktualności

Prawie jak w Hollywood Opublikowano: wtorek, 23, styczeń 2018 11:11

W iście oscarowej scenerii zorganizowano podsumowanie minionego roku w Tucznie. Był czerwony dywan, telebim, kamery oraz oczywiście złote statuetki „Oscarów”. Przy ściance z logo Tuczna wchodzący goście robili sobie zdjęcia i udzielali wywiadów. 

Uroczystość była okazją do spotkania władz samorządowych miasta i gminy z mieszkańcami i przedsiębiorcami. Dziękowano tym, którzy szczególnie zasłużyli się dla rozwoju gminy. Organizacja uroczystości okazała się nie lada przedsięwzięciem logistycznym, ponieważ tego dnia w Tucznie i okolicach nastąpiła awaria w dostawie elektryczności i należało szybko zareagować. Kilka agregatów załatwiło sprawę i choć plątanina kabli w niektórych miejscach utrudniała przemieszczanie się, organizatorom należy się szacunek.

W hali Szkoły Podstawowej 19 stycznia zasiedli nie tylko mieszkańcy, ale też wielu gości. Były minister środowiska Jan Szyszko, starosta wałecki Bogdan Wankiewicz, przedstawiciele samorządów Człopy, Mirosławca i gminy Wałcz, a zabrakło - nie wiedzieć czemu - samorządowców z Wałcza. Przybyli leśnicy, policjanci, strażacy, pracownicy oświaty, sołtysi, oraz duchowni. Honory domu pełnili przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Rogala i burmistrz Krzysztof Hara.

Gospodarz gminy tym razem nie wygłosił okolicznościowego przemówienia. Zastąpiła je prezentacja multimedialna. Na ekranie zobaczyliśmy Krzysztofa Harę objeżdżającego gminę i opowiadającego na tle zrealizowanych w ubiegłym roku inwestycji o dokonaniach mieszkańców i władz. Podsumowane zostały również najważniejsze wydarzenie kulturalne.

Goście nie mogli się nachwalić burmistrza.

- Tuczno to przede wszystkim dobrze działające władze samorządowe - ocenił Jan Szyszko. - Burmistrz był częstym gościem w Ministerstwie Środowiska i dzięki jego staraniom Tuczno się rozwija. W mieście i gminie świetnie współpracuje trójkąt: samorząd, Kościół i Lasy Państwowe. Przekazuję na ręce burmistrza figurkę kryształowego żubra jako symbol kryształowego środowiska w gminie.

Później na scenę wyszli przedstawiciele samorządów; powiatowego i ościennych gminy.

- Występujemy razem, ponieważ chcemy podkreślić, że nasze samorządy bardzo dobrze współpracują - mówił w imieniu wszystkich starosta. - Funkcjonujemy w zgodzie, nie mamy do siebie pretensji i staramy się razem rozwiązywać ewentualne problemy.

- Samorządy działają na rzecz mieszkańców i poprawy życia lokalnych społeczeństw - dodał wójt gminy Wałcz Jan Matuszewski. - Każde zlecenie rządowe jest przez nas wykonywane i służy wszystkim mieszkańcom.

- Władze gminy patrzą daleko w przyszłość - mówił właściciel biogazowni w Rzeczycy Józef Głowacki. - Organizacja klastra pozwoli zapewnić gminie i miastu energię i takie sytuacje z brakiem prądu, jak dzisiaj, nie będą miały miejsca.

Później przyszedł czas na podziękowania.

Tytuł Przyjaciela Miasta i Gminy otrzymało 8 osób i instytucji. Jan Szyszko, starosta B. Wankiewicz, Emilia Niemyt z ARiMR, Nadleśniczy Marcin Majchrzak, przedstawiciel PZZ Wałcz Zbigniew Smak, dyrektor tuczyńskiej „Czekolady” Krystyna Stysińska, Prezes Koła Łowieckiego Mirosław Wójcik i przedstawiciel Kurii Szczecińsko-Kamieńskiej Marek Kurdyła. Pracownikiem roku została - nieco zaskoczona - Joanna Zagiczek. Uhonorowano również sponsorów, wspierających, a także inne osoby, które w ubiegłym roku szczególnie zasłużyły się dla miasta i gminy. W sumie przyznano 125 statuetek.

Co ciekawe nagrodzono także radnych. Lista liczyła 13 pozycji i zabrakło na niej 2 nazwisk.  Przewodnicząca wytłumaczyła, że Bogusław Dzikowicz jakiś czas temu zrezygnował w mandatu i dlatego nie otrzymał statuetki. Dlaczego nie wyróżniono Marioli Sobczak nie wyjaśniono, a już w kuluarach wiceprzewodniczący Rady Mariusz Błażewicz mętnie tłumaczył przyczyny nieobecności i braku wyróżnienia dla radnej.

Uroczystość zakończył recital Ewy Kuklińskiej, a na koniec wzniesiono toast za pomyślność w 2018 roku.

piotr

Komentarze  

+4 #16 Robert 2018-01-29 11:50
Teraz wystarczy "uprzejmie donoszę" do właściciela praw Oscarów i mądra Gmina nie wypłaci się przy odszkodowaniu za używanie nazwy, a o znaku towarowym nie wspomnę. Brawo WY!
Cytować
+6 #15 PSL 2018-01-28 21:54
To bardzo proste ,pan Hara zaczął kampanię wyborczą.ps.ciekawe dlaczego juz nie jest czlonkiem naszej partii/psl/
Cytować
+11 #14 akademia filmowa 2018-01-27 22:31
..Gala Oscarowa to znak firmowy Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, których historia sięga 1929 r. Czy organizatorzy lokalnej "gali" nie obawiają się kosztów związanych z przypisaniem sobie znaku firmowego Akademii?
TO PRAWDA myślę iż Gminę drogo ta gala bedzie kosztować. Podobno już coś ruszyło .w sprawie ochrony znaku towarowego Akademi
w tym przypadku Stowarzyszenie musiało płacić
http://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/nie-ma-ugody-w-sprawie-nazwy-nagrody-ludowe-oskary
Cytować
+8 #13 wieśniara 2018-01-26 21:56
Zastanawiają mnie 3 fakty:1.Dlaczego aż 125 Oscarów w takiej Koziej Wólce??? Może warto wyróżnić naprawdę zaangażowane osoby, czyli np.10, góra 20 osób???
2. Gala Oscarowa to znak firmowy Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, których historia sięga 1929 r. Czy organizatorzy lokalnej "gali" nie obawiają się kosztów związanych z przypisaniem sobie znaku firmowego Akademii?
3. 125 Oscarów = się 125 kategorii, a w każdej z nich jest zazwyczaj ok.3-4 osób nominowanych...

Więcej pytań i wątpliwości nie pamiętam, za te i za wszystkie szczerze żałuję, i proszę o rozgrzeszenie...
Cytować
0 #12 Ktoś 2018-01-25 22:48
Kto ma swój rozum ten wie, co może Burmistrz a co Radny. A wywolani w dyskusji robią bardzo dużo. Kiedy bylo yyle inwestycji w gminie??
Cytować
+5 #11 wspaniała 2018-01-25 17:25
Ja to bym chciała jakiegoś oskara :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytować
-14 #10 józef 2018-01-25 16:33
Gmina się dobrze rozwija oby tak dalej- to był dobrze oddany głos.
Cytować
+1 #9 wiki 2018-01-25 16:22
to, że ten pan pisze stronniczo wiadomo nie od dziś. wystarczy przeczytać artykuł w dzisiejszym pojezierzu. to samo wydarzenie opisane bezstronnie i solidnie. brawo ale szkoda że gazeta nie jest bezpłatna :sad: a wsi w naszej gminie dużo upada bo młodzi wyjeżdżają za kasą a starsi umierają. smutne. dlatego podziwiam każdego, który cokolwiek na tych wsiach robi. pozdro
Cytować
-1 #8 danusia 2018-01-25 15:18
To pojechali .po redaktorze i Alternatywie / bogu ducha winny/ po mieszkańcach Płociczna obrażając ich a wszsystko by bronić swoich wodzów przed chyba uczciwą krytyką. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale nie obrażajmy się wzajemnie :D :D :D , Wstyd Pani Moniko czy Doroto.. Skoro wioska ma takiego cudownego działacza to czemu upada
Cytować
-3 #7 pablo 2018-01-25 14:35
No monika spoko koleś, dużo pomysłów, wiocha już by dawno zdechła gdyby nie ich radny. po co tam zrobili nową drogę. zakopać ich tam, niczego nie szanują. z galą nie wiem ale burmistrz dużo robi
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem