REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Aktualności

Człopa - miasto po drodze Opublikowano: poniedziałek, 29, styczeń 2018 21:06

- Cieszę się, że do Człopy było wam po drodze i tak licznie odpowiedzieliście na moje zaproszenie - mówił burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć, witając gości na spotkaniu noworocznym. Była to okazja do podsumowania ubiegłorocznych dokonań i nagrodzenia najbardziej aktywnych.

W sali Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie 26 stycznia gościli wicemarszałek województwa Ryszard Mićko, starosta Bogdan Wankiewicz oraz burmistrzowie ościennych miast i gmin - Bogusława Towalewska, Piotr Pawlik, Krzysztof Hara i Jan Matuszewski. Przybyli również przedstawiciele policji, straży pożarnej i gminnej, pracownicy oświaty, dyrektorzy i kierownicy placówek samorządowych. W sali zasiedli także sołtysi, leśnicy i myśliwi.

- W poprzednich latach przedstawiałem nasze marzenia, a dzisiaj cieszę się, że się materializują - mówił w swoim przemówieniu Z. Kmieć. - Siła i rozwój państwa zależą w dużej mierze od mądrej i sprawnej pracy samorządów. Poprzez rozwój lokalny w szerszym aspekcie umacniamy nasze państwo.

Gospodarz miasta i gminy przedstawił dokonania ubiegłego roku, jakie wykonano inwestycje i jakie planowane są w bieżącym, 2018 roku. Zdzisław Kmieć mówił również o pozyskiwaniu środków unijnych, bez których trudno byłoby realizować inwestycje. Z troską wspominał o wychowaniu dzieci i młodzieży i poniesionych nakładach na edukację. Zakończył życzeniami zdrowia i pomyślności w nowym roku.

Goście gratulowali sukcesów i życzyli kolejnych udanych lat, a w imieniu samorządowców głos zabrał Krzysztof Hara.

- Mówi się, że należy przyjechać do mojego miasta, aby zobaczyć, jak burmistrz pokazuje lwi pazur - mówił burmistrz Tuczna. - A ja odpowiadam, żeby zobaczyć prawdziwego drapieżnika, należy pojechać do Człopy.

- Gospodarz przedstawił osiągnięcia, a także plany na przyszłość - powiedział starosta. - Jestem pod wrażeniem, zwłaszcza jak realizujecie budowę mieszkań i pracujecie nad poprawą życia mieszkańców. Widać, że aspekt społeczny w waszej działalności jest bardzo ważny.

Później przyszedł czas, aby wręczyć wyróżnienia tym, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju miasta i gminy w 2017 roku.

Za szczególny wkład w rozwój gospodarczy wyróżnienia otrzymali: Daniel Szlędak, Roman Krzyżanowski, Paweł Drab, Łukasz Dubik i Krzysztof Rogala.

Za wspomaganie działań promocyjnych oraz działania na rzecz rozwoju wsi wyróżniono: Martę Macieszę, Ryszardę Grzybkowską i Annę Jaworską.

Firma Las-Bór, Koła Łowieckie „DarzBór” z Mielęcina i „Żuraw” z Człopy, oraz Kujawskie Koło Łowieckie Inowrocław, wójt gminy Wałcz Jan Matuszewski, Krystyna Gryćko i Bożena Wnuk - Olijarczyk otrzymali podziękowania za współpracę z samorządem. Sołectwa w Drzonowie, Jaglicach, Dzwonowie, Mielęcinie, Trzebinie, Przelewicach, Wołowych Lasach i Pieczyskach otrzymały bony w kwocie 700 złotych na realizację swoich potrzeb.

Za wieloletnią działalność gospodarczą wyróżnienia otrzymali: Włodzimierz Węgrzyn, Krzysztof Sawczyszyn, Aleksandra Wzięch, Danuta i Piotr Grzelak, Jacek Michalski, Mariusz Michalski i Roman Dziliński. Podziękowano Radzie Rodziców przedszkola oraz szkoły, fabryce mebli ILIKO, Krystynie Bachorskiej, kołu PZW Karp oraz osobom zaangażowanym w organizację 26. finału WOŚP. Wyróżniający się uczniowie Kewin Jankowski oraz Paweł Wójcik otrzymali wraz z rodzicami podziękowania za naukę.

Zaprezentowano również film o tym, co wydarzyło się w gminie w ubiegłym roku. Całość była przeplatana występami uczennic i chóru Cantores. Na koniec, w części nieoficjalnej, tradycyjną lampką szampana wzniesiono toast za pomyślność.

piotr

  • 1
  • 10
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 

Komentarze  

+5 #6 alexander 2018-01-31 11:17
Nie moze tak byc ze tylko "garstka" ludzi blokuje zycie pozostalych...Jedyne wyjscie to nie glosowac na nich i na ich cyt.zieciow,tesciow,corki,synow,wnukow i byc bardzo ostroznym w rozmowie jak sie kogos nie zna.Jeden donosi drugiemu i to jest straszne bo oni wtedy wiedza jak maja sie zabezpieczac przed zarzutami w oczach spoleczenstwa.Nie maja ludzie pojecia jak ci co maja korzystaja ze wszystkiego za darmo a ci co powinni otrzymac wsparcie nie moga na nie liczyc.To straszne zeby w XXI wieku cos takiego mialo miejsce.Oni przyzwyczajaja spoleczenstwo do POLSKO-NIEMIECKIE.
Cytować
+5 #5 da 2018-01-30 23:10
Szkoda tej Człopy no ale cóż nie ma porządnego gospodarza.
Cytować
+3 #4 alexander 2018-01-30 21:48
Kochani wstawcie w Googel"BARWY BEZPRAWIA" i wyszukajcie -Czarna lista Temidy.Reszte zostawiam dla was.Dobrze czytajcie o naszych z Walcza
Cytować
+7 #3 tuczynianka 2018-01-30 21:23
Hara i drapieżnik....... raczej chomik co garnie co dla siebie
Cytować
+5 #2 zenek 2018-01-30 12:32
Człopa, miasto po drodze...i tylko po drodze.Panie Burmistrzu na waszej stronie internetowej Spotkanie Noworoczne (czyt. imprezka) odbyła się 26 LUTEGO 2018r. Obciach. W aktualnościach z Polsko Niemieckiego Centrum ostatnia wiadomość jest z 6 lutego 2017 r.(a później nic sie nie działo?)W informatotze Gminnym za 2017 rok tylko dwa numery(troszkę biednie. Także Człopa...tylko po drodze.
Cytować
+5 #1 sad 2018-01-30 10:47
Koło wzajemnej adoracji.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem