REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Aktualności

Nowa karetka dla Tuczna Opublikowano: wtorek, 06, luty 2018 14:55

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie unowocześnia swój tabor. Nowy ambulans pospieszy z pomocą ratującą ludzkie życie w ośmiu zachodniopomorskich miejscowościach. Także w Tucznie.

Transportowo-medyczny nabytek to kontynuacja działań prowadzonych przez pogotowie od lat. Uroczyste oddanie pojazdów do użytku nastąpi w Szczecinie w środę (7 bm.). Udział w nim weźmie marszałek Olgierd Geblewicz, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska oraz dyrektor WSPR Roman Pałka.

Nowe ambulanse to karetki marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji pojazdu oraz sprzęt teleinformatyczny do obsługi systemu SWD PRM. Koszt pojedynczego auta to ponad 620 tys. zł.

W sumie w latach 2010-2017 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 60 mln zł. Wzbogaciła się o ponad 100 nowoczesnych aut. Obecnie dysponuje 149 wysokospecjalistycznymi pojazdami. Rocznie wykonują one prawie 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.

Oprac. mk

Komentarze  

-1 #2 alex 2018-02-08 20:11
Brawo!! dobrze że marszałowskie PO dba o Tuczno bo Pan były ministrant to raczej szkodzi mieszkańcom swoimi wymysłami a wojewoda zero pomocy,
Cytować
-1 #1 odwiedzajacy 2018-02-08 20:09
Najpierw ich truja a pozniej udaja ze ratuja....
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem