REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Aktualności

Koszary zdobyte Opublikowano: wtorek, 13, luty 2018 16:19

W ramach obchodów 73. rocznicy wyzwolenia Wałcza 10 lutego na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się druga edycja „Bitwy o koszary”.

- Postaramy się przenieść państwa w wydarzenia, które miały miejsce w 1945 roku. Mija 73. rocznica zdobycia Wałcza przez oddziały Armii Radzieckiej, które zaczęły walki w okolicach dzisiejszego Dolnego Miasta. Tam się nie udało, nie udało się na ulicy Bydgoskiej i Wałcz poszedł w tzw. okrążenie - opowiadał Wojciech Olek, który prowadził inscenizację i przybliżył oglądającym wydarzenia z 1945 roku. – Miejsce, w którym jesteśmy, jest bardzo dobre, aby pokazać, jak wyglądały walki w mieście, na terenie zurbanizowanym, w którym się ciężko poruszać.

W. Olek mówił także m.in. o rodzajach broni czy wojsk biorących udział w walkach. W inscenizacji uczestniczyli rekonstruktorzy z Wałcza, Piły, Złotowa i Poznania. Było dużo dymu, ognia, strzałów, hałasu, ale ... mało oglądających. Widocznie sobotnie przedpołudnie nie jest najlepszą porą na organizację tego typu przedsięwzięć.

Po inscenizacji można było zwiedzić fortyfikacje oraz obejrzeć stoiska przygotowane przez 100 batalion łączności; częstowano także wojskową grochówką.

Organizatorami były PWSZ, fundacja na rzecz PWSZ w Wałczu, Muzeum Wału Pomorskiego i 100 batalion łączności.

k

Komentarze  

+1 #1 M 2018-02-14 14:55
"Było dużo dymu, ognia, strzałów, hałasu, ale ... mało oglądających" więcej plakatów informacyjnych na mieście to by załatwiło sprawę z widownia. Sam bym chętnie poszedł jak bym oczywiście wiedział co, gdzie i o której.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem