REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Kryminalne

Nie dali się nabrać Opublikowano: wtorek, 19, sierpień 2014 13:59

W ostatnim czasie na terenie powiatu doszło do kilku na szczęście nieudanych prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”.

To oszustwo powinno być dobrze znane, niestety ciągle zdarzają się osoby, które dają się na nie nabrać. Teraz złodzieje zmodyfikowali nieco sprawdzoną metodę. Dzwonią zza granicy i proszą o wpłacenie pieniędzy - najczęściej za pośrednictwem Poczty Polskiej lub Western Union. W Anglii jest tak, że do wypłacenia określonej kwoty nie jest potrzebny dokument tożsamości, a jedynie kod. Wpłacający udostępnia go osobie podejmującej pieniądze i… szukaj wiatru w polu. Ustalenie sprawcy jest w takich przypadkach trudne, a nawet niemożliwe. Oszuści korzystają z telefonów na kartę w systemie prepaid, które znacznie utrudniają wykrycie właściciela. Apelujemy więc o ostrożność.

Przypominamy, że naciągacze telefonując do swojej ofiary, podają się za członka rodziny i proszą o szybką pożyczkę pieniędzy, gdyż - jak podają - ulegli wypadkowi lub mają okazję kupić mieszkanie czy samochód. Najczęściej proszą o dyskrecję, obiecują szybki zwrot gotówki, połączenia są przerywane, a naciągacze bardzo niecierpliwi. Podobne prośby mogą być też kierowane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

PK

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem