REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Kryminalne

216 nielegalnych automatów Opublikowano: sobota, 01, lipiec 2017 08:45

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przy udziale funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu ujawnili kolejny bezobslugowy nielegalny punkt gier na automatach.

653 kontrole dotyczące automatów do gier to efekt działań funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Od początku kwietnia Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi intensywne działania kontrolne związane z nielegalnymi urządzeniami do gier na automatach oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier.

- Operacja jest prowadzona do odwołania – informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowyIzby Administracji Skarbowej w Szczecinie. -  Od 1 kwietnia do 26 czerwca przeprowadzono 653 kontrole w 642 miejscach (w niektórych miejscach funkcjonariusze pojawiają się przynajmniej 2 razy). Ujawniono 216 automatów do gier, w tym: 178 automatów, na których urządzano nielegalne gry oraz 38 nielegalnie posiadanych urządzeń.

Przypomnijmy, że prowadzenie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem gry objęte zostało monopolem państwa. Wpływy z tytułu dopłat przekazywane są na: Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej (70%). Wydatki FRKF są przeznaczane na przebudowę, remonty i dofinansowanie inwestycji obiektów sportowych, rozwijanie sportu wśród dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych; Fundusz Promocji Kultury (20%), który przeznacza środki pieniężne na promowanie lub wspieranie np.: ogólnopolskich i międzynarodowych przedsięwzięć artystycznych, w tym o charakterze edukacyjnym; twórczości literackiej i czasopiśmiennictwa oraz działań na rzecz kultury języka polskiego i rozwoju czytelnictwa; działań na rzecz ochrony polskiego dziedzictwa narodowego; twórców i artystów, w tym w formie pomocy socjalnej. Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych (1%), który prowadzi m.in. działalność informacyjną i edukacyjną, wdraża nowe metody profilaktyki i rozwiązywania problemów wynikających z uzależnienia hazardem Fundusz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa (4%).

Nowa ustawa hazardowa wskazuje kary pieniężne m.in. za: urządzanie gry bez koncesji, bez zezwolenia lub bez dokonania wymaganego zgłoszenia: gra na automatach – 100 tys. od każdego automatu; urządzanie gier hazardowych bez wymaganego zgłoszenia – do 10 tys. zł; za naruszenie warunków regulaminu/koncesji/zezwolenia – od 10 tys. do 200 tys. zł.; posiadanie niezarejestrowanego automat do gier – 100 tys. od każdego automatu, uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji/zezwolenia/zgłoszenia – 100% uzyskanej wygranej.

Oprac. mk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem