REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Kryminalne

Zwyrodnialec zostanie ukarany Opublikowano: czwartek, 31, sierpień 2017 10:36

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o zabicie 6-letniej suczki. Sprawca tłumaczył, że uśmiercił zwierzę, bo go denerwowało. O dalszym losie zwyrodnialca zdecyduje sąd.

Dyżurny KPP w Wałczu odebrał telefoniczną informację od mężczyzny, który twierdził, że zabił psa. Policjanci, którzy udali się na miejsce, potwierdzili tę informację. W pomieszczeniu gospodarczym, jak wskazał zgłaszający, leżało martwe zwierzę, zawinięte w worek foliowy. Mężczyzna w chwili popełnionego czynu był nietrzeźwy. Urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Konieczne było wykonanie sekcji u martwego zwierzęcia, która potwierdziła uduszenie - informuje rzecznik KPP w Wałczu mł. asp. Beata Budzyń. - Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna przebywał na terenie powiatu u swojej rodziny. Sprawca przyznał się do uśmiercenia psa. Podczas przesłuchania wyjaśnił policjantom, że udusił psa rękoma. Kiedy policjanci zapytali go dlaczego zabił psa, ten odpowiedział, że pies go denerwował, a ponadto wcześniej zadusił kurę.

Za popełniony czyn według Ustawy o ochronie zwierząt może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

Oprac. AK

 

Komentarze  

+4 #3 Canis 2017-09-01 13:57
Cytuję Andrzej:
#1 Canis 2017-08-31 10:51
,,Jak można zostać oskarżycielem posiłkowym ubocznym w takiej sprawie ?"

W imieniu zaduszonej kury?


Kura jest wynikiem zaniedbania człowieka, ale zamordowanie z premedytacją bezbronnego zwierzęcia jaki była ta suczka jest debilizmem.Takie zachowania należy bezwzględnie karać, dziś bezbronny i niewinny piesek,co będzie następne ?
Cytować
-2 #2 Andrzej 2017-09-01 13:28
#1 Canis 2017-08-31 10:51
,,Jak można zostać oskarżycielem posiłkowym ubocznym w takiej sprawie ?"

W imieniu zaduszonej kury?
Cytować
0 #1 Canis 2017-08-31 10:51
Jak można zostać oskarżycielem posiłkowym ubocznym w takiej sprawie ?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem