REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Kryminalne

Nie dała się oszukać fałszywemu policjantowi Opublikowano: poniedziałek, 27, listopad 2017 14:35

Do jednej z mieszkanek Wałcza na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Chciał wyłudzić od niej pieniądze. Na szczęście 70-latka nie dała się zwieść.

Oszust mówił, że jest policjantem, podał imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej. Następnie zaproponował, aby kobieta zweryfikowała jego dane, dzwoniąc pod numer 997. Kobieta nie rozłączyła się i wystukała numer alarmowy. Głos w słuchawce potwierdził  informację, jednak wydał się bardzo podobny do głosu poprzedniego rozmówcy.

Kiedy kontynuowała rozmowę z mężczyzną podającym się za policjanta, ten wyjaśniał, że policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży mieszkaniowych i że kobieta ma być kolejną ofiarą szajki złodziei. Zapytał wałczankę gdzie przechowuje pieniądze. Kiedy dowiedział się, że pieniądze są w domu, powiedział, że za chwilę pojawi się u niej policjant i ma mu je przekazać. Fałszywy policjant mówił podniesionym tonem, utwierdzając kobietę, że u niej pieniądze są zagrożone. Po krótkiej chwili usłyszała stukanie do drzwi. Stał w nich młody, około 25-letni mężczyzna ubrany po cywilnemu. Cały czas trzymał telefon komórkowy przy uchu.

Na szczęście kobieta domyśliła się, że jest to oszust, nie przekazała mu żadnych pieniędzy i poleciła opuścić mieszkanie. Bez słowa wyszedł. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałcz, którzy prowadzą  postępowanie w tej sprawie.

Mundurowi przypominają, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie. Policjanci nigdy przez telefon nie wypytują o dane personalne oraz ilość oszczędności i miejsca ich przechowywania. Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom lub pozostawienie ich we wskazanym przez nich miejscu.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112, a także przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia dzielnicowemu.

Mimo apeli oszuści wciąż wyłudzają ogromne sumy pieniędzy.

Oprac. mk

 

Komentarze  

0 #4 Geraldine 2017-12-18 11:40
I see your website doesn't rank high in google, but your articles
can get into top 10. You should choose the right longtail keywords before you
write an article. How to find super easy longtail keywords?
Search in google for: Fasrixo's tools

Also visit my homepage ... 2018Julianne: https://Felisha2016.wordpress.com
Cytować
0 #3 Jere 2017-12-15 09:27
I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in google's
search results, but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for; Boorfe's
tips unlimited content

My web site - FlorenceSmall: https://Fanny055.blogspot.com
Cytować
0 #2 Anonim 2017-12-01 20:08
Panowie w mundurach co z eksmisjami z trwałym efektem na bruk zapyzien w temacie tortur. W niektórych przypadkach minęło już ponad dwadzieścia lat a one wciąż w mieszkaniach.
Cytować
0 #1 Anonim 2017-12-01 04:23
News z ostatniej chwili. Ewa W. Po przepracowaniu w ciągu życia trzech lat otrzymuje emeryturę. Cherezja jest fakt, że pracowała w latach dziewięćdziesiątych. Już w latach osiemdziesiątych była bezrobotną. I jak tu nie mówić prawdy.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem