REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Kryminalne

Nie dała się oszukać fałszywemu policjantowi Opublikowano: poniedziałek, 27, listopad 2017 14:35

Do jednej z mieszkanek Wałcza na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Chciał wyłudzić od niej pieniądze. Na szczęście 70-latka nie dała się zwieść.

Oszust mówił, że jest policjantem, podał imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej. Następnie zaproponował, aby kobieta zweryfikowała jego dane, dzwoniąc pod numer 997. Kobieta nie rozłączyła się i wystukała numer alarmowy. Głos w słuchawce potwierdził  informację, jednak wydał się bardzo podobny do głosu poprzedniego rozmówcy.

Kiedy kontynuowała rozmowę z mężczyzną podającym się za policjanta, ten wyjaśniał, że policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży mieszkaniowych i że kobieta ma być kolejną ofiarą szajki złodziei. Zapytał wałczankę gdzie przechowuje pieniądze. Kiedy dowiedział się, że pieniądze są w domu, powiedział, że za chwilę pojawi się u niej policjant i ma mu je przekazać. Fałszywy policjant mówił podniesionym tonem, utwierdzając kobietę, że u niej pieniądze są zagrożone. Po krótkiej chwili usłyszała stukanie do drzwi. Stał w nich młody, około 25-letni mężczyzna ubrany po cywilnemu. Cały czas trzymał telefon komórkowy przy uchu.

Na szczęście kobieta domyśliła się, że jest to oszust, nie przekazała mu żadnych pieniędzy i poleciła opuścić mieszkanie. Bez słowa wyszedł. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałcz, którzy prowadzą  postępowanie w tej sprawie.

Mundurowi przypominają, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie. Policjanci nigdy przez telefon nie wypytują o dane personalne oraz ilość oszczędności i miejsca ich przechowywania. Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom lub pozostawienie ich we wskazanym przez nich miejscu.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112, a także przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia dzielnicowemu.

Mimo apeli oszuści wciąż wyłudzają ogromne sumy pieniędzy.

Oprac. mk

 

Komentarze  

0 #3 Jere 2017-12-15 09:27
I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in google's
search results, but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for; Boorfe's
tips unlimited content

My web site - FlorenceSmall: https://Fanny055.blogspot.com
Cytować
0 #2 Anonim 2017-12-01 20:08
Panowie w mundurach co z eksmisjami z trwałym efektem na bruk zapyzien w temacie tortur. W niektórych przypadkach minęło już ponad dwadzieścia lat a one wciąż w mieszkaniach.
Cytować
0 #1 Anonim 2017-12-01 04:23
News z ostatniej chwili. Ewa W. Po przepracowaniu w ciągu życia trzech lat otrzymuje emeryturę. Cherezja jest fakt, że pracowała w latach dziewięćdziesiątych. Już w latach osiemdziesiątych była bezrobotną. I jak tu nie mówić prawdy.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem