REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Kryminalne

Pijany pchał auto Opublikowano: wtorek, 23, styczeń 2018 15:49

Wałeccy policjanci zatrzymali w Mirosławcu pijanego kierowcę i pasażera. Mężczyźni wepchnęli auto na stację paliw. Kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W nocy dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że po ulicach Mirosławca porusza się najprawdopodobniej pijany kierowca. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zauważyli, że młody mężczyzna pcha samochód osobowy na stację paliw, a drugi siedzi za kierownicą.

Dwaj nietrzeźwi obywatele Ukrainy w rozmowie z policjantami zaprzeczali, że prowadzili samochód, dlatego zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu 29 i 28-letni mężczyźni zostali przesłuchani. Starszy przyznał się do prowadzenia pojazdu. U kierującego urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości wykazało 1,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a u pasażera 2 promile.

29-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów od roku nawet do 10 lat. Ponadto zabezpieczono jego mienie na poczet przyszłych kar.

Oprac. mk

Komentarze  

-2 #3 Sebastian 2018-01-30 08:55
Kierował, pchał go kolega. Pojazd się poruszał. A jakby tak pchnął go ze wzniesienia, mógłby zjechać na przeciwległy pas ruchu i doszłoby do tragedii.
Kary się oczywiście płaci i to nie małe. Od 5000zł w zwyżki na poczet Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dochodzą do tego jeszcze koszta sądowe.
Cytować
+3 #2 kasia 2018-01-24 10:31
na poczet przyszłych kar ?
Cytować
+3 #1 Heniek 2018-01-24 07:29
...a silnik był włączony? jak to jest? kara tylko dlatego, że się przyznał się frajer?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem