REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Kryminalne

Słodka kradzież Opublikowano: wtorek, 13, luty 2018 17:01

Wałeccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wynieśli z marketu 49 tabliczek czekolady znanej firmy o wartości ponad 500 zł.

Do kradzieży doszło na terenie jednego z marketów w Wałczu. Sprawcy po dokonaniu słodkiej kradzieży uciekli ze sklepu.

- Młodzi mężczyźni przed kradzieżą razem weszli do sklepu, po czym jeden z nich po chwili opuścił market - mówi mł. asp. Beata Budzyń. - W tym czasie sprawca, który został wewnątrz, zabrał z półki dwa kartony czekolad i zaczął uciekać w kierunku wyjścia. Stojący na zewnątrz kolega otworzył mu drzwi. 

W ustaleniu sprawców pomógł monitoring. Funkcjonariusze zatrzymali jednego, drugi - kiedy dowiedział się że szukają go policjanci - sam zgłosił się na komendę. Śledczy przedstawili podejrzanym zarzut kradzieży mienia, do którego przyznali się i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Sprawcami okazali się dobrze znani policjantom 21-latkowie (jeden z nich był już wcześniej karany za kradzieże sklepowe).

Część słodkiego łupu sprawcy zdążyli sprzedać, a za zarobione pieniądze kupili alkohol i artykuły spożywcze. Wg kodeksu karnego kradzież cudzego mienia zagrożona jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Oprac. mk

Komentarze  

+6 #1 Pro 2018-02-13 19:14
Niedobór cukru i ... mózgu .
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem