REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Kultura

Gabinet figur wo(j)skowych Opublikowano: wtorek, 14, listopad 2017 14:54

Od niedzieli w Muzeum Ziemi Wałeckiej można oglądać wystawę „Gabinet figur wojskowych II”, na której zaprezentowanych zostało ponad trzysta figur żołnierzy z okresu II wojny światowej wykonanych w skali 1:6.

„Bóg Mordu” w WCK Opublikowano: niedziela, 22, październik 2017 21:15

28 października o godz. 18:00 w Wałeckim Centrum Kultury będzie można obejrzeć komedię psychologiczną jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy.

Turniej pełen atrakcji Opublikowano: niedziela, 22, październik 2017 21:14

Już za dwa tygodnie, w ostatni weekend października, w Wałeckim Centrum Kultury odbędzie się jubileuszowy, XL Ogólnopolski Turniej Sztuki recytatorskiej „Wobec własnego czasu”. To gratka nie tylko dla miłośników poezji.

Historycznie i artystycznie Opublikowano: niedziela, 08, październik 2017 21:27

Trzecie już spotkanie pokoleń, jakie zorganizowano w Człopie, było okazją do przypomnienia nie tylko historii i teraźniejszości tych ziem. Przybyli mogli również wysłuchać koncertu miejscowego chóru oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Wojna na fotografiach Opublikowano: poniedziałek, 04, wrzesień 2017 08:49

Od 1 września w Skansenie Fortyfikacyjnym Grupa Warowna „Cegielnia” można oglądać dwie wystawy fotograficzne związane z wrześniem 1939 roku.

Awangardowe Tuczno Opublikowano: środa, 26, lipiec 2017 09:28

Najpierw były organizowane cyklicznie festiwale Misietupodoba, rok temu (po przerwie) odbył się TuBałaganFestiwal, w tym roku zastąpił go festiwal Tu - alternatywa dla tego wszystkiego, co zalewa nas z radiowych odbiorników i czego niektórzy wolą nie słyszeć, organizują więc swoje imprezy. Gra na nich czołówka polskiej sceny alternatywnej.

Wsparcie dla muzeum Opublikowano: piątek, 14, lipiec 2017 08:44

Dziewięć projektów z osi „Natura i kultura” Programu INTERREG z naszego województwa otrzymało wsparcie w wysokości ponad 85 mln zł.  Wśród nich jest wałecki akcent.

W jedności jest siła Opublikowano: wtorek, 11, lipiec 2017 12:50

Ciemna marcowa noc 1982 roku, tajemniczy samochód podjeżdżający pod plebanię braci kapucynów. Auto wypełnione było licznymi pakunkami, jak się okazało - pomocą materialną dla mieszkańców. Organizatorami tego transportu byli werneńscy kapucyni... Tak rozpoczęła się współpraca pomiędzy miastami Wałcz i Werne. W niedzielne południe w Muzeum Ziemi Wałeckiej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu współpracy miast partnerskich Wałcza, Werne i Bad Essen.

Muzyczne powitanie lata Opublikowano: wtorek, 20, czerwiec 2017 11:36

W sobotę 24 czerwca na promenadzie nad jeziorem Raduń w Wałczu odbędą się koncerty zespołów Akurat i Hot Lips. W ten sposób Wałeckie Centrum Kultury rozpoczyna sezon letni.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem