REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Kultura

Historycznie i artystycznie Opublikowano: niedziela, 08, październik 2017 21:27

Trzecie już spotkanie pokoleń, jakie zorganizowano w Człopie, było okazją do przypomnienia nie tylko historii i teraźniejszości tych ziem. Przybyli mogli również wysłuchać koncertu miejscowego chóru oraz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

W Polsko Niemieckim Centrum Kultury i Sportu 6 października zasiedli nie tylko mieszkańcy Człopy i okolicznych miejscowości, lecz także przybyli goście z Wałcza.

- Takie spotkanie inspiruje nas do refleksji i zadumy - mówił otwierając spotkanie burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć. - Cóż byśmy robili, gdyby nie nasi ojcowie i dziadowe? Niech ta uroczystość natchnie wszystkich, abyśmy najlepsze wartości potrafili przekazać kolejnym pokoleniom.

- Pragnę powiedzieć kilka słów o najstarszym, odchodzącym już pokoleniu - mówił prezes koła miejskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Wałczu, powstaniec warszawski Janusz Zwoliński. - Po zakończeniu II wojny światowej ponad 1000 osadników wojskowych zasiedliło i odbudowywało te ziemie. Obecnie zostało nas 28, w tym 14 weteranów walki zbrojnej. Młodzi przejmują pałeczkę i to oni będą tworzyć historię.

Później na scenie zaprezentował się chór Cantores z Człopy, a zaraz po  nim wystąpili wojskowi artyści. Żołnierze przez blisko dwie godziny prezentowali pisaną pieśnią historię Polski, a na zakończenie zaprezentowali fragmenty najsłynniejszych musicali.

piotr

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem