REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Kultura

Turniej pełen atrakcji Opublikowano: niedziela, 22, październik 2017 21:14

Już za dwa tygodnie, w ostatni weekend października, w Wałeckim Centrum Kultury odbędzie się jubileuszowy, XL Ogólnopolski Turniej Sztuki recytatorskiej „Wobec własnego czasu”. To gratka nie tylko dla miłośników poezji.

Turniej to nie tylko przesłuchania konkursowe. Jak co roku organizatorzy przygotowali przedsięwzięcia kulturalne: piątkowy koncert Michała Bajora „Od Kofty... do Korcza” oraz sobotni spektakl „Bóg mordu”, gdzie w rolach głównych wystąpią Katarzyna Maciąg i Lesław Żurek. „Bóg mordu” to dramat Yasminy Rezy, wystawiany na scenach najbardziej prestiżowych teatrów; na podstawie tej sztuki Roman Polański nakręcił film „Rzeź”. Organizatorzy zapraszają również w niedzielę, w samo południe, na koncert laureatów turnieju.

Lista zgłoszeń została już zamknięta, mimo to chętnych wciąż nie brakuje. Nie ma się co dziwić: główna nagroda Grand Prix turnieju będzie wynosić 5 tys. zł., łączna pula nagród to ok. 20 tys. zł., a zmagania uczestników oceniać będzie jury w składzie aktorzy Marian Dziędziel, Lesław Żurek i Katarzyna Maciąg oraz wielokrotnie nagradzany na turniejach, „specjalista” od piosenki poetyckiej Kacper Przybyła. Turniej to także okazja do udziału w warsztatach teatralnych i poezji śpiewanej, które poprowadzą członkowie komisji konkursowej. Lista uczestników jest już kompletna - to ponad pięćdziesiąt osób z całej Polski. Wałcz będzie reprezentować sześć osób.

Ponieważ będzie to jubileuszowy turniej, organizatorzy zaprosili osoby związane z organizacją turnieju od samego jego początków. Będzie to okazja do uhonorowania dotychczasowych wałeckich laureatów oraz twórców turnieju.

k

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem