REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Kultura

Młodzi filmowcy Opublikowano: niedziela, 26, listopad 2017 15:24

24 listopada w Zespole Szkół nr 4 RCKU w Wałczu odbyła się II Międzyszkolna Gala Filmowa będąca podsumowaniem konkursu filmowego „Świat w oczach młodego człowieka” skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

- Celem konkursu jest ukazanie otaczającej nas rzeczywistości oczami młodych ludzi. Jednocześnie przedsięwzięcie ma zachęcić do aktywności artystycznej, do większego zainteresowania sztuką filmową - mówi organizatorka gali, nauczycielka ZS 4 RCKU Magdalena Huber.

Do konkursu filmowego zgłoszono osiemnaście filmów, które oceniało jury pod przewodnictwem Jarosława Kowalskiego z firmy Foto Kwiatkowski.

- Też kiedyś w tej szkole występowałem, ale wtedy było inaczej, chyba łatwiej. Dzisiaj kreatywność młodych ludzi jest większa - mówił J. Kowalski. - Każdy z prezentowanych filmów pokazuje coś innego, one z pozoru są takie same, ale każdy pokazuje inne spojrzenie na otaczający świat.

Pierwsze miejsce zajął film nakręcony przez Dawida Bronowickiego i Macieja Dygasa z PCKZiU. Drugie miejsce zajęła reprezentacja ZS 4 RCKU w składzie Marcin Jakubowski, Mariusz Pachocki i Wiktor Iwański, a trzecie uczniowie Gimnazjum nr 1 Rafał Jankowski, Filip Zuj i Kacper Jakubajtis. Wyróżniono filmy nakręcone przez Mateusza Niedbałę oraz Natalię Kinasiewicz i Anielę Niewiadomską (wszyscy są uczniami ZS 4 RCKU).

- Sztukę filmową niełatwo jest uprawiać, ale cieszę się, że młodzi ludzie próbują. Dzisiejszy świat zalewany jest bardzo dużą ilością różnych mediów i filmów, co wymaga od nas wszystkich spojrzenia na nie w sposób krytyczny i odpowiedzialny - mówił dyrektor „Rolnika” Leszek Molka.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki.

k

Komentarze  

0 #1 Andrzej 2017-11-26 20:29
Witam czy pamięta jeszcze ktoś jak w latach 90 lub pod koniec 80 kręcony był film na ulicy Wąskiej?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem