REKLAMA

 

 
 

 

 

 

 

 

Zawodna pamięć

Pamięć ludzka bywa zawodna i bardzo często zachowuje to co chcemy, a wyrzuca to co nam nie pasuje.

List otwarty do Rady Miasta w Wałczu

W pierwszych demokratycznych wyborach samorządowych w naszym kraju, wiosną 1990 r. społeczeństwo Wałcza wybrało 28 radnych na I kadencję. Spośród 28 radnych dwudziestu było z Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, a ośmiu z innych ugrupowań bądź partii politycznych.

List do redakcji (tekst oryginalny)

W zawiązku z publikacją jaka ukazała się w dniu dzisiejszym załączam jako odpowiedz mój list do redakcji. Jako, że wysyłam go z tak dużym wyprzedzeniam. proszę opublikować go w całość w gazecie.

Ranking zachodniopomorskich powiatów

Ranking najzamożniejszych samorządów to jedno najstabilniejszych zestawień przygotowywanych przez Pawła Swianiewicza oraz Julitę Łukomską dla tygodnika „Wspólnota Samorządowa” nr 14 z 2016 roku. W poniższej tabeli przedstawiono dane wyjęte z ogólnopolskiego rankingu Wspólnoty dla powiatów województwa zachodniopomorskiego.

WIELKANOCNE KWIATY

Towarzyszą one obrzędom związanym z Wielkanocą. Znajdują się na wielu obrazach przedstawiających męczeństwo Jezusa (Wikipedia). Wielkiemu Tygodniowi przypisane są głównie gałązki palmowe, symbolizujące wjechanie Jezusa do Jerozolimy.

PodkategorieUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem