REKLAMA

 

 
 

Historia lubi się powtarzać

Szanowni państwo, wywołany w poprzednim numerze do tablicy przez lokalnych przedstawicieli PiS-u, czuję się w obowiązku odpowiedzieć na ich niezwykle emocjonalny, utrzymany w pouczającym tonie, napastliwy tekst.

Indolencja historyczna na 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

1 września 1939 roku III Rzesza napadła bez wypowiadania wojny na Polskę. 17 września 1939 roku Związek Radziecki wespół z niemieckim najeźdźcą dokonał IV Rozbioru Polski. W miniony piątek przypadła 78. rocznica tego wydarzenia.

Zawodna pamięć

Pamięć ludzka bywa zawodna i bardzo często zachowuje to co chcemy, a wyrzuca to co nam nie pasuje.

Nieprzemyślane wydatki

Przeczytałem reportaż z burzliwej sesji rady miasta Wałcza opisany w poprzednim wydaniu gazety. Uważam, iż stwierdzenie „między innymi zwiększające wydatki na drogi publiczne w sumie na ponad milion złotych” jeśli jest cytatem wnioskodawcy to nie oddaje prawdy w temacie wydatków inwestycyjnych.

List otwarty do Rady Miasta w Wałczu

W pierwszych demokratycznych wyborach samorządowych w naszym kraju, wiosną 1990 r. społeczeństwo Wałcza wybrało 28 radnych na I kadencję. Spośród 28 radnych dwudziestu było z Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, a ośmiu z innych ugrupowań bądź partii politycznych.

PodkategorieUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem