REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Ustawa o finansowaniu działań oświatowych

Sejm uchwalił ustawę o finansowaniu zadań oświatowych. Za przyjęciem ustawy głosowało 274 posłów, 161 było przeciw, siedem osób wstrzymało się od głosu. To pierwszy etap planowanych przez rząd rozwiązań, które mają docelowo porządkować system finansowania zadań oświatowych, tak aby był on przejrzysty i łatwy w stosowaniu przez samorządy, organy prowadzące szkoły, a także dyrektorów szkół i placówek.

Wojewoda wybierze prezesa

Samorządy województw tracą wpływ na to, kto będzie zarządzał wojewódzkimi funduszami środowiska i gospodarki wodnej, za które formalnie odpowiadają. Od dziś to Rząd  PiS przyporządkowuje sobie przywilej obsadzania stanowisk w funduszach. Zmiany ograniczają się tylko do uprawnień kadrowych pozostawiając odpowiedzialność samorządu za fundusze i decyzje politycznych nominatów PiS. Prezydent RP tym samym przypieczętował zabór  kadrowy samorządowych instytucji przez administrację centralną, po cichu podpisując kolejną nowelizację Ustawy prawo ochrony środowiska.

Jeśli rada nadzorcza WFOŚiGW w ustawowym terminie nie skieruje do zarządu województwa wniosku o powołanie członków zarządu funduszu, to wojewoda przejmuje jej kompetencje. Sam wskazuje skład nowego zarządu uzgodniony z ministrem środowiska. Jeżeli zarząd województwa, w terminie 7

Historia lubi się powtarzać

Szanowni państwo, wywołany w poprzednim numerze do tablicy przez lokalnych przedstawicieli PiS-u, czuję się w obowiązku odpowiedzieć na ich niezwykle emocjonalny, utrzymany w pouczającym tonie, napastliwy tekst.

Osiedle nad grzęzawiskiem

Pod pretekstem wymiany nawierzchni w lipcu na os. Piastowskim przez firmę Energopol została zdewastowana droga. Betonowe płyty, które znajdowały się na drodze, zostały zabrane i ani firma, ani pracownicy Urzędu Miasta w Wałczu nie zadbali o prawidłowe zabezpieczenie nawierzchni.

Indolencja historyczna na 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

1 września 1939 roku III Rzesza napadła bez wypowiadania wojny na Polskę. 17 września 1939 roku Związek Radziecki wespół z niemieckim najeźdźcą dokonał IV Rozbioru Polski. W miniony piątek przypadła 78. rocznica tego wydarzenia.

PodkategorieUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem