REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Zawodna pamięć Opublikowano: wtorek, 25, październik 2016 14:40

Pamięć ludzka bywa zawodna i bardzo często zachowuje to co chcemy, a wyrzuca to co nam nie pasuje.

Czytając „List otwarty do Rady Miasta w Wałczu” pragniemy Państwu podziękować za troskę, która przebija z treści listu, ale jednocześnie prosimy, aby była ona oparta na prawdzie.

Piszą nasi starsi koledzy, że pracowali w „przemiłej atmosferze, z poszanowaniem drugiego człowieka …” oraz że „z pełnym zaangażowaniem i wzajemnym szacunkiem współpracowali ze sobą i kierownictwem Urzędu Miasta”.

Czy to z szacunku tamta Rada odwołała burmistrza Wałcza, a mówiąc precyzyjnie „zachęciła” go do złożenia dymisji, nie podając żadnych przyczyn takiej decyzji ?

 Śmiemy twierdzić, że gdyby dzisiejsi radni podjęli działania zmierzające do odwołania burmistrza, spotkałoby się to z ogromną falą krytyki ze strony autorów „Listu otwartego”.

Byliście też Państwo Radą, która zetknęła się z pierwszym w historii Wałcza wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania jej w całości. Powody były z pewnością różne – bardziej i mniej sprawiedliwe – ale były, a to oznacza, że słowa o nieskazitelności tamtej Rady są tylko mitem.

Nasz stanowczy sprzeciw budzi jeszcze jedno zdanie. Nasi starsi koledzy przypisują nam brak troski o losy naszej małej ojczyzny, co rzekomo charakteryzowało w stopniu doskonałym członków tamtej Rady. Oczywiście tak nie jest. Wszystkim nam leży na sercu dobro Wałcza, ale mając różne pomysły na Jego rozwój prowadzimy często „gorące” dyskusje. I oby tak było jak najdłużej, gdyż tylko dialog prowadzi do konsensusu. Uległość i układność nie jest niczym chwalebnym. Nie jest dla nas najważniejsza „przemiła atmosfera”, ale rozwiązywanie konkretnych problemów, które ukazujemy publicznie, bo mieszkańcy zasługują na współudział w życiu Wałcza.

Jesteśmy również pewni, że pozostawimy po sobie zarówno materialne, jak i niematerialne ślady swojej działalności.

  Z dużym szacunkiem odnosimy się do dokonań naszych poprzedników, ale żadna Rada nie miała monopolu na mądrość. Tak było, jest i będzie. Dlatego zwracamy się do autorów „Listu” z prośbą o obiektywizm i zrozumienie przy ocenianiu obecnych radnych.

Radni Rady Miasta

Klubów: „Prawo i Sprawiedliwość”, „Alternatywa”, „Niezależni”UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem