REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Indolencja historyczna na 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Opublikowano: czwartek, 14, wrzesień 2017 08:54

1 września 1939 roku III Rzesza napadła bez wypowiadania wojny na Polskę. 17 września 1939 roku Związek Radziecki wespół z niemieckim najeźdźcą dokonał IV Rozbioru Polski. W miniony piątek przypadła 78. rocznica tego wydarzenia.

 

Pan poseł Paweł Suski z ramienia Platformy Obywatelskiej po raz kolejny bezczelnie zełgał podczas swojego wystąpienia w trakcie piątkowych uroczystości na Cmentarzu Wojennym w Wałczu. Gdy ktoś popełnia raz czy drugi błąd lub po prostu się myli - należy mu grzecznie wytłumaczyć niestosowność jego wypowiedzi. Jeśli z uporem powtarza oderwane od rzeczywistości frazesy, należy odpowiedzieć zdecydowanie. Szczególnie gdy ktoś z woli wyborców piastuje urząd posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Obecni podczas uroczystości przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości są w większości młodsi od Pana, Panie pośle, co najmniej o dwie dekady. To nie my Pana powinniśmy uczyćhistorii Europy i Polski XX wieku, niemniej jednak wybiórczość i miałkość Pana wiedzy historycznej zmusza nas do zaproponowaniu Panu krótkiej i treściwej lekcji historii. Być może zmusi to Pana do refleksji a zawstydzić na pewno powinno.

Podczas przemówienia mówił Pan o kimś kto porwał masy, niemniej ani razu nie wymienił Pan tego zbrodniarza z imienia i nazwiska. Niech Pan spojrzy w oczy żyjącym świadkom wydarzeń z 1939 r. i niech Pan powie, że obecnie żyją w kraju podobnym do III Rzeszy. Dobrze Pan wie, że to bzdura. A jeśli Pan nie wie, tym gorzej to świadczy o stopniu Pana wiedzy i o Panu samym. Jedynym dla tego wytłumaczeniem jest wyjątkowa usłużność partii, którą Pan reprezentuje wobec polityki i samej kanclerz Angeli Merkel. Anglosasi mają na to określenie: ignorancja jest błogosławieństwem.

Cała Platforma Obywatelska kpi z programu „500 Plus”, który Pan podczas piątkowych uroczystości przyrównał do polityki Adolfa Hitlera. Cytuję: Czy pamiętamy jak porwał miliony? Podarował im specyficzne 500 plus, a oni mu uwierzyli. Program „500 Plus” ma pomagać rodzinom, sprawić byśmy byli jako naród liczniejsi i silniejsi. Rząd PiS jest za życiem, Adolf Hitler był za cywilizacją śmierci - aborcją, eutanazją a nawet mordowaniem obywateli III Rzeszy, którzy byli chorzy na ciele lub umyśle. Pana przyrównanie demokratycznie wybranego rządu PiS do narodowych socjalistów z Hitlerem na czele jest bezczelne i haniebne.

Wytłumaczeniem dla tego, że nadal Pan brnie w te kłamstwa jest tylko jedno - nie ma Pan pojęcia o czym Pan mówi. Nie ma Pan wiedzy historycznej. Gdyby Pan ją miał, choćby w stopniu podstawowym, to wiedziałby Pan choćby o kilku faktach.

Po pierwsze. Po dojściu do władzy przez Hitlera, zdelegalizowano inne partie, które dotychczas brały udział w obradach parlamentu III Rzeszy. Jedyną legalną partią była NSDAP. W Polsce A.D. 2017 w obu izbach parlamentu funkcjonuje wiele partii. Prawo i Sprawiedliwość ma większość parlamentarną, ale nikt nie zamierza delegalizować PO, Nowoczesnej, PSL czy Ruchu Kukiz’15. To Polacy wybrali swoich reprezentantów. Należy to szanować. Na tym polega demokracja.

Po drugie. Należy nazywać rzeczy po imieniu. II wojnę światową wywołali Niemcy wespół z ich radzieckim sojusznikiem. O pakcie Ribbentrop-Mołotow nie będziemy się rozpisywać, musi Pan sam o tym sobie doczytać. W skrócie: obaj sąsiedzi II RP postanowili podzielić jej obszar, rozgrabić jej stan posiadania a obywateli wymordować. Obecny rząd nie zgina karku przez Unią Europejską, nawet przed żadnym państwem - choćby Niemcami. Nikt nie szanuje państw czy narodów, którzy sami się nie szanują. Odzyskujemy godność jako naród. Jesteśmy wielkim narodem i należy nam się taki sam szacunek jak choćby wspomnianych Niemiec czy Francji.

Po trzecie. Niemcy po przegranej I Wojnie Światowej byli państwem zrujnowanym gospodarczo. Na fali niezadowolenia społecznego NSDAP wygrało w 1933 r. wybory. Jak już wspomniałem wcześniej zdelegalizowano inne partie. Podporządkowano wszystkie działania, by przeć do wojny - mającej zapewnić III Rzeszy dobrobyt gospodarczy i wynagrodzić niesprawiedliwości związane z Traktatem Wersalskim - m.in. powrót do grona europejskich państw II Rzeczypospolitej. Obecny rząd nie straszy nikogo wojną, domaga się jedynie zadośćuczynienia od spadkobierców III Rzeszy za wymordowanie milionów Polek i Polaków, zniszczenia wojenne i zagrabione mienie - w tym dzieła sztuki, złoto, etc.

Zamiast kolejnych nienawistnych myśli o obecnym rządzie i jego sympatykach, polecam lekturę książki historycznej. Będzie Pan wówczas wiedział, że wielu Polaków we wrześniu 1939 roku oddało życie za Polskę. Wielu zginęło w Katyniu. Zanim kolejny raz zabierze Pan głos, proszę odpowiedzieć sobie, Panie pośle, na pytanie: co Pan zrobił dla Polski, co można by postawić na szali z przelaną krwią i życiem obrońców II Rzeczypospolitej?

Jeśli to do Pana nie przemówi, może cytat z Marszałka Józefa Piłsudskiego to uczyni. Ostrzegam, będzie krótko i po żołniersku: Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić.

 

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Wałeckiego, 1 września 2017 r.

Komentarze  

-4 #1 lolek 2017-09-14 23:07
Troszkę nie na temat, ale wykończcie się nawzajem i w końcu będzie normalność :P
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem