REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Historia lubi się powtarzać Opublikowano: czwartek, 14, wrzesień 2017 08:56

Szanowni państwo, wywołany w poprzednim numerze do tablicy przez lokalnych przedstawicieli PiS-u, czuję się w obowiązku odpowiedzieć na ich niezwykle emocjonalny, utrzymany w pouczającym tonie, napastliwy tekst.

 

Wybrany państwa głosami na kolejną kadencję Sejmu RP zostałem zobowiązany do reprezentowania państwa w Parlamencie, wykonywania obowiązków poselskich, odpowiedniego reagowania i przekazywania wam wszelkich informacji dotyczących sytuacji politycznej w kraju, prac Sejmu, ostrzeżeń i zagrożeń, które są efektem polityki partii rządzącej. Obowiązki te wynikają z Konstytucji RP, Ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora RP oraz roty ślubowania, które każdy parlamentarzysta musi złożyć.

Zabierając głos podczas różnych imprez, wydarzeń, a w szczególności uroczystości państwowych, zapewniam państwa, że każde moje wystąpienie jest głęboko przemyślane i zawsze jest szczere, prawdziwe i nacechowane troską o Polskę i Polaków.

Cmentarz Wojenny jest na naszym terenie jedynym miejscem, gdzie spoczęły ofiary autorytarnych rządów. Gdzie, jeśli nie w takim miejscu, powinniśmy przypominać, jakie zagrożenia niesie wzrost nastrojów ksenofobicznych i rasistowskich, dzielenie ludzi na lepszy i gorszy sort? Gdzie i kiedy mamy wołać o opamiętanie, gdy nasz kraj bardzo niebezpiecznie skręca w kierunku wschodniej polityki autokratyzmu? Kiedy, jeśli nie podczas rocznicowych obchodów powinniśmy pamiętać o ofiarach, ale i wyciągać wnioski. PiS już tak głęboko nas podzielił, że jeżeli się nie zatrzyma, to doprowadzi do poważnego konfliktu wewnętrznego.

Nikt nie ma prawa milczeć, jeżeli poseł Jarosław Kaczyński nazywa Polaków ,,zdradzieckimi mordami, kanaliami, komunistami, złodziejami…”. Mam obowiązek reagować, gdy rządzący odgrzebują demony neonazistowskiej ideologii, a w moim kochanym mieście grupa młodych ludzi zastanawia się podczas cyklicznych spotkań na jednej z wałeckich plebanii, jak pozbyć się z Polski Ukraińców. To smutny obraz wspierania polityki nienawiści, tak bardzo bliskiej właśnie faszystowskim Niemcom.

Jeszcze 3-4 lata temu incydentów na tle rasistowskim było w Polsce zaledwie kilkanaście rocznie. W ubiegłym roku już niestety 1621 oficjalnych postępowań przed wymiarem sprawiedliwości. Szacuje się, że trzykrotnie więcej przypadków nie zgłoszono. A minister odpowiedzialny za policję twierdzi, że ,,rasizm w Polsce nie istnieje”. Wszyscy wiemy, że PiS nieformalnie wspiera organizacje o takim zabarwieniu, wiemy, że nowe wojsko (WOT) A. Macierewicza ma współtworzyć organizację przypominającą znane wszystkim z PRL-u ORMO.

Kilka dni temu narodowa telewizja, nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych i politycy PiS-u wzięli w obronę naszego rodaka, rzekomo źle potraktowanego przez duńską policję. Oczywiście powinniśmy bronić Polaków, kiedy dzieje się im krzywda i w kraju i za granicą, ale nie kiedy obiektem jest zwykły bandzior, kibol i neonazista, który ma wytatuowanego Hitlera i swastykę. Takich przykładów można mnożyć i budzą one tylko przerażenie.

Dziesiąty rok zasiadam w ławach poselskich, osiem z nich nie niszczyło demokracji, nie ograniczało wolności obywatelskich, nie wywoływało demonów przeszłości, nie przyprawiało o palpitacje serca, nie powodowało lęku przed przyszłością.

Znam dobrze posłów z partii rządzącej i w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że po zdobyciu władzy będą Polskę tak bardzo niszczyć, uwsteczniać i izolować, a Jarosław Kaczyński będzie uparcie dążył do przywrócenia dyktatury.

PiS jest bardzo skuteczną partią, wykorzystując kłamstwo, jako podstawowe narzędzie w komunikacji społecznej, skutecznie: wyłączył wszelkie organy nadzoru konstytucyjnego, nawet prezydenta RP, który powinien być pierwszym strażnikiem Konstytucji. ,,Z jednej z najbardziej poważnych instytucji naszego, demokratycznego państwa, Trybunału Konstytucyjnego, uczyniono pośmiewisko, dom wariatów” (cyt. Jerzy Stępień ). PiS poważnie ograniczył swobody obywatelskie, naruszył trójpodział władzy, podporządkowuje sobie sądownictwo, zniszczył media publiczne, centralizuje zarządzanie Polską, zlikwidował dobrze działające mechanizmy edukacyjne naszych dzieci, pogrążył wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, obniżył poziom bezpieczeństwa naszego kraju, na eksponowanych, państwowych posadach zatrudnił ponad 2 tys., w większości niekompetentnych ,,Misiewiczów”, zarządzanie służbami oddał w ręce skazanego człowieka, którego prezydent ułaskawił, kiedy jeszcze był niewinny. PiS zniszczył bardzo dobre relacje z naszymi sąsiadami, przepędził zagranicznych inwestorów, nie oszczędził nawet przyrody, ponieważ oberwało się Puszczy Białowieskiej i drzewom, które w milionach sztuk padały, ścinane po pisowskich regulacjach sejmowego walca, itd., itp.

Dziś w Polsce nikt nie ma już wątpliwości, że Polską nie rządzi premier, ministrowie, Parlament, czy prezydent. Polacy są zależni od jednego człowieka, który dodatkowo nie ponosi żadnej konstytucyjnej odpowiedzialności za łamanie prawa ustrojowego, co jest niezwykle niebezpieczne.

Drodzy państwo, na Cmentarzu Wojennym oddajemy cześć wszystkim poległym w walce z faszyzmem, dyktaturą, z tyranią, z totalitarnym systemem, tym, którzy oddali życie, abyśmy mogli żyć w spokoju.

Ale ,,historia lubi się powtarzać”, jak głosi przysłowie, a obecnie, zbyt wiele w Polsce mamy zdarzeń przypominających kult jednostki wstającego z kolan ,,dumnego narodu”, dlatego dobrze ją znając, jestem zobowiązany otwierać oczy tym, którzy jeszcze nie widzą, rozjaśniać umysły i wskazywać dobrą drogę. Tłumaczyć, tym, którzy nie rozumieją i przekonywać nieprzekonanych, aby nie było za późno. Abyśmy się nie obudzili tam, gdzie są już Węgry Orbana, Turcja Erdogana, czy Rosja Putina. Nikt, a tym bardziej - mniej lub bardziej niedookreślony, anonimowy - działacz PiS-u, któremu brak odwagi, aby podpisać się pod swoimi wynurzeniami, ust mi nie zamknie, ponieważ jestem posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, bardzo poważnie traktuję swoją funkcję i złożyłem uroczyste ślubowanie, że będę ,,…czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli…”

Paweł Suski, poseł na Sejm RP

Komentarze  

+11 #9 Mateusz 2017-09-15 18:15
Panie pośle następnym razem to polityke prosze zostawić w domu a jak nie ma pan nic innego do powiedzenia to niech pan zostanie razem z nią.
Cytować
+16 #8 JB 2017-09-14 23:11
Cytuję bart:
Panie Pośle, a czy to nie Pan blokuje ludzi na swoim fb? I kto tu nie ma odwagi. Z tego co widziałem ......

To Ciebie też ten "koleżka" zablokował ? :lol: :D
To ja mam taki apel: kogo siski wywalił z fb to tutaj łapka w górę :-x
Cytować
+18 #7 Bogusia 2017-09-14 19:37
Pan nie odróżnia faszyzmu od nazizmu, pierwszy był włoski a drugi niemiecki i niewiele miały ze sobą wspólnego. Rzuca pan oskarżeniami pod adresem młodych ludzi, że są przeciwni Ukraińcom. Był pan na tym spotkaniu? Ma pan podsłuch czy po prostu gumowe ucho? Rzucanie oskarżeń bezpodstawnie jest małostkowe i wyrachowane! Tak samo jak oskarżanie obecnie rządzących o neonazizm. Pan jest bezdennie zobojętniały na fakty historyczne. Jakby w Polsce był system totalitarny to takie paszkwile jak Pana nigdy, by nie ujrzały światła dziennego. Ps. Proszę poszukać nowego ghostwritera, bo Pana wypowiedzi słowne i pisemne nadal są na żenująco niskim poziomie.
Cytować
+21 #6 killbill 2017-09-14 16:28
Mieszkańcy Wałcza to mądrzy ludzie i kolejny raz nie dadzą sobie tych bzdur wcisnąć.Mam nadzieję, że przegonią was wkrótce z tego miasta! P.S. A te syficzne wypowiedzi na cmentarzu...każdy jest w stanie sam ocenić! Tego nie da się obronić...zajmij się lepiej człowieku psami na łańcuchu, rytualnym ubojem karpia i świętem konia!
Cytować
+21 #5 killbill 2017-09-14 16:27
Szanowny P. POśle....długo by pisać nt. tego całego bełkotu pseudointelektualnego, którego jest Pan sprawcą! Pana wyborcy niewątpliwie zostali zmuszeni do chwili refleksji nad tym czy rzeczywiście dobrze zrobili, że powierzyli swój los Pana osobie. Pan osobiście musi sie zastanowić komu właściwie służy postępując w ten sposób razem z tym całym nieudacznym ciamajdenem. Kaczyński prosił o Boga o nieudolną opozycję ale ten chyba troszkę przesadził! Problemem jest tylko wasza agresja skierowana w stronę NARODU POLSKIEGO. Nie szanujecie żadnych świętości a Pan osobiście już dawno przy każdej możliwej okazji i pod byle pretekstem puszcza smrodliwe bąki i każe nam w tym smrodzie żyć! DOŚĆ!...z pewnością się Pan o tym przekona przy kolejnych wyborach. Polska wstaje z kolan...ludziom żyje się coraz lepiej tylko WY gamoniowata TOTALNA OPOZYCJA próbujecie robić wszystyko aby tak się nie stało! Sięgacie juz takiego dna,że powoli słychać pukanie od spodu...
Cytować
+19 #4 Karolina 2017-09-14 15:21
,,jestem zobowiązany otwierać oczy tym, którzy jeszcze nie widzą, rozjaśniać umysły i wskazywać dobrą drogę. Tłumaczyć, tym, którzy nie rozumieją" Jezu jak dobrze, że Pan poseł nam maluczkim wytłumaczy co myśleć...
Cytować
+24 #3 bart 2017-09-14 11:37
Panie Pośle, a czy to nie Pan blokuje ludzi na swoim fb? I kto tu nie ma odwagi. Z tego co widziałem to Mercedes otwiera fabrykę w PL, a Pan mówi o wypędzaniu inwestorów. cieszy mnie, że Polska wstaje z kolan i jest dumnym narodem, a nie biega na pasku kanclerz Merkel. Jak tam Nord Stream? Co Pan zrobił w tej sprawie? 8 lat i nic! A teraz dziwna aktywność.
Cytować
+24 #2 Aneta 2017-09-14 11:01
Panie pośle skoro został Pan wybrany na drugą kadencję, to niech Pan nie ośmiesza swoich wyborców. Kolejne Pana przemówienie nie związane z tematem uroczystości w ktorej brał Pan udział. Trochę skromności, to nie był czas posiecony Panu i Pana partii, tylko czas poświęcony rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Cytować
+25 #1 Adam 2017-09-14 10:42
Szanowny Panie POsle, aby móc komuś coś zarzucać, warto być samemu krystalicznie czystym, a partia do której Pan nalezy .... do takowych nie należy ... to chyba nie podlega dyskusji i jest oczywistym. Pytanie mam : czy widzi Pan jakieś zasługi obecnie rządzących,np. popdpowiem Panu.... wzrost gospodarczy? program 500 plus, brak deficytu budzetowego? usprawnienie ściągalności podatku VAT? .... czy tylko potrafi Pan kryrykować? a co do cmentarza wojennego to nie miejsce, nie ten czas ... zwyczajnie z uwagi na to co dla nas zrobili tam polegli żołnierze. Pzdr.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem