REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Pani Burmistrz! Opublikowano: wtorek, 30, styczeń 2018 13:37

Coraz częściej przenosi Pani wykonywanie władzy na łamy prasy. Niestety, przynosi to niezbyt dobre rezultaty. Zamiast bowiem skutecznie realizować cele i zadania, musi się Pani tłumaczyć z niepowodzeń.

Nie chcąc podążać Pani śladem, ustosunkuję się do sprawy najkrócej jak to możliwe. Kilka słów o skardze na zarządzenie zastępcze wojewody w sprawie zmiany nazwy ulicy.

Wystosowała Pani apel do mieszkańców i radnych, korzystając do tego celu z miejsca w lokalnej prasie. Wydaje mi się jednak, że apele powinny być zarezerwowane dla osób, które nie mają innych realnych narzędzi do podjęcia działań. Zdaje się, że burmistrz zapomniała wówczas o tym, że posiada inicjatywę uchwałodawczą, a o tym fakcie przypomniała sobie poniewczasie.

Proszę zatem już tylko przed samą sobą odpowiedzieć na dwa pytania.

Dlaczego nie złożyła Pani wcześniej wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej, w takim terminie, który -  biorąc pod uwagę statutowe terminy - zagwarantowałby  zwołanie sesji w czasie umożliwiającym podjęcie uchwały o przekazaniu skargi przed 12 stycznia 2018 r.?

Dlaczego, skoro przewodniczący nie zwołał sesji w ostatnim możliwym dniu do wniesienia skargi, skarga ta nie została wniesiona?  W trakcie sesji wskazywałam na takie stanowisko sądów, w tym Naczelnego Sądu Administracyjnego, które na to pozwalają. Ten sposób zabezpieczenia terminowego wniesienia skargi byłby skuteczniejszy niż powoływanie się na absurdalną przyczynę niezwołania wcześniej sesji przez przewodniczącego.  

Zdania w przedmiocie zasadności zmiany nazwy ulicy 12 lutego pośród radnych były podzielone. Część z nich głosowała przeciwko wniesieniu skargi na zarządzenie jedynie z tej przyczyny, że nie zachowano terminu do wniesienia skargi, a powody, które miałyby to usprawiedliwiać, były niedorzeczne. Natomiast Pani deklarowana determinacja dla sprawy była jasno wyartykułowana. Zatem, zanim nie odpowie Pani przed sobą na te dwa pytania, winy proszę szukać w swojej osobie. Bo sądzę, że Pani wyborcy, woleliby, aby skutecznie sprawę załatwić, niż znowu przeczytać – często za ich pieniądze – o powodach rażącej nieskuteczności Pani burmistrz. Przy tym wszystkim strach pomyśleć o skuteczności w sprawach, w których Pani determinacja nie jest tak duża i widoczna…

 Radna RM w Wałczu Anna Ogonowska

 

(Tekst Płatny)UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem